در شهرداری های گیلان با سند عادی پروانه صادر می کنند! | سازمان بازرسی ورود کند ما چرا ورود کنیم؟!
در شهرداری های گیلان با سند عادی پروانه صادر می کنند! | سازمان بازرسی ورود کند ما چرا ورود کنیم؟!
خزر: وی در پاسخ به این سوال خبرنگار خزرآنلاین مبنی بر اینکه آیا با صادرکنندگان پروانه برخورد نمی کنید، می گوید: سازمان بازرسی ورود کند، ما چرا ورود کنیم؟! ما مرجع نظارت هستیم ولی می دانیم اگر بخواهیم جلویش را بگیریم وضعیت خرابتر از این حرف ها می شود!

به گزارش خزرآنلاین، بر طبق احکام الزام آور هیات عمومی دیوان عدالت اداری، صدور پروانه برای املاک و اراضی قولنامه ای مغایر با قانون و رای دیوان است. این موضوع حتی به وزیر وقت کشور هم ابلاغ شده و عدم رعایت آن موجب مسئولیت قانونی مقامات مسئول خواهد بود تا آن جا که دادستان کل کشور صراحتا تاکید نموده که عدم اجرای آرای هیات عمومی موجب انفصال از خدمت خواهد شد.

 با این حال، در برخی شهرهای استان گیلان برای املاک فاقد سند رسمی، پروانه ساخت صادر می شود! این را ابرقویی، معاون دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین می گوید و می افزاید: الان در تمام شهرهای استان به غیر از رشت این عمل انجام می شود و برای اراضی با سند عادی پروانه صادر می کنند!

وی در پاسخ به این سوال که آیا این اقدام برخلاف حکم دیوان مبنی بر ممنوعیت صدور پروانه با اسناد عادی نیست، می گوید: ما در قانون بودجه داریم که برای شهرهای زیر ۳۰ هزار نفر با سند عادی می توانند پروانه صادر کنند و وام بگیرند. قانون میگوید که پروانه ندهند و ما هم حرفی نداریم. من همه این ها را می دانم!

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار خزرآنلاین مبنی بر اینکه آیا با صادرکنندگان پروانه برخورد نمی کنید، می گوید: سازمان بازرسی ورود کند، ما چرا ورود کنیم؟! ما مرجع نظارت هستیم ولی می دانیم اگر بخواهیم جلویش را بگیریم وضعیت خرابتر از این حرف ها می شود!

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا تا الان به سازمان های بالادستی گزارش دادید، می گوید: نه! شما درون کار نیستید که ببینید چه اتفاقی می افتد فقط همین رای را میبینید!

این اظهارات ابرقویی در حالی است که بر طبق تاکید دادستان کل کشور، مقامات اجرایی کشور هیچ بهانه ای برای عدم اجرای آرای هیات عمومی ندارند و عدم اجرای این آرا موجب انفصال از خدمت خواهد شد.