ضرورت سیستم جامع خدمات الکترونیک شهرداری
ضرورت سیستم جامع خدمات الکترونیک شهرداری

یکی از مسائل و مشکلاتی کلیدی در شهرداری ها و شورا های شهر فساد مالی و اداری است البته فساد به معنای همه گیر نیست و نمی شود از پرسنل خدوم و شریف مجموعه های خدمات رسان شهرداری را متهم نمود. لکن اگر اقلیتی انگشت شمار هم به فساد دامن بزنند حتی یک مورد هم […]

یکی از مسائل و مشکلاتی کلیدی در شهرداری ها و شورا های شهر فساد مالی و اداری است البته فساد به معنای همه گیر نیست و نمی شود از پرسنل خدوم و شریف مجموعه های خدمات رسان شهرداری را متهم نمود.

لکن اگر اقلیتی انگشت شمار هم به فساد دامن بزنند حتی یک مورد هم زیاد است، قابل قبول نیست.

اما راهکار این مشکل با مدیریت و زمان بندی درست حل میشود تا اقدامات لازم برای اصلاح این ساختار نادرست انجام شود،مبارزه با فساد اداری شهرداری و ایجاد یک سامانه جامع خدمات الکترونیک شهری می‌باشد. با ایجاد این سامانه نه تنها گام بزرگی در مسیر اصلاح ساختار معیوب شهرداری بر میداریم بلکه در وقت و زمان هم صرف جویی صورت می‌گیرد.

ما مشابه این سامانه را در سیستم قوه قضاییه شاهد هستیم
ارباب رجوع قدم به قدم و گام به گام پرونده خود را در سامانه مشاهده می‌کند هم در وقت ارباب رجوع صرف جویی می‌شود ‌و هم دستگاه های نظارتی ، می‌توانند دقیق تر و درست تر بر امور فساد بر انگیز نظارت کنند و اقدامات لازمه را صورت دهند
در این سامانه جامعه خدمات الکترونیک شهری نیز همین گونه است ، ارباب رجوع از صفر تا صد پرونده خود را آگاه است و مشاهده می‌کند و هم سیستم اداری فرسوده شهرداری هم بروز رسانی می‌شود.
وقتی تمام مراحل یک پرونده ‌ با مشخص بودن کارهای هر مرحله و‌تایید هر مسول به شکل مستند وجود داشته باشد ، سطح بروز فساد های مالی و اداری به حداقل می‌رسد.

دو ارگان بسیار مهم از این پیشرفت تکنولوژی عقب هستن و استفاده نکردند یکی اداره آموزش و پرورش و دیگری شهرداری ها می‌باشند.

لذا برای کاهش فساد و مشکلات فعلی در شهرداری هر چه زودتر باید تصمیم قاطع به همراه بودجه لازم ،فراهم شود تا این سامانه ایجاد و مورد استفاده قرار بگیرد.
و حتما از جوانان متخصص و متعهد و توانای شهرمان در ساختن و برنامه ریزی این برنامه استفاده کنیم.

به امید شهری مدرن تر و بدور از فساد به همراه جامعه ای پویا

با احترام
سید محسن موسوی

بیشتر بخوانید:
به بهانه دستگيري برخي از اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي كشور
  • نویسنده : سید محسن موسوی