خسارت ۸۱ میلیارد ریالی تندباد به تاسیسات و شبکه های توزیع برق گیلان
خسارت ۸۱ میلیارد ریالی تندباد به تاسیسات و شبکه های توزیع برق گیلان
خزر: علی اکبر جوهری معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق گیلان از بروز خسارت ۸۱ میلیارد ریالی به شبکه‌های توزیع برق گیلان در پی وزش تند باد در ۴۸ ساعت گذشته خبرداد.

به گزارش خزرآنلاین، علی اکبر جوهری معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق گیلان از بروز خسارت ۸۱ میلیارد ریالی به شبکه های توزیع برق گیلان در پی وزش تند باد در ۴۸ ساعت گذشته خبرداد.

وی افزود: تغییر شرایط جوی و وزش باد گرم بسیار شدید که از ساعات ابتدایی بامداد روز سه شنبه مورخ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ که با سرعت بی‌سابقه ۶۰ تا ۱۸۶ کیلومتر بر ساعت مناطق مختلف سراسر استان را درنوردید، موجب سقوط سقف بسیاری از ساختمانها، سقوط درختان از فواصل دور دست و همچنین افتادن اجسام خارجی بر روی شبکه های توزیع برق گیلان شد.

خسارت ۸۱ میلیارد ریالی تندباد به تاسیسات و شبکه های توزیع برق گیلان

جوهری ضمن تشکر از صبر و شکیبائی هم استانی‌های عزیز افزود: به دلیل همزمان شدن خاموشی‌های موصوف با قطع ۴ پست فوق توزیع (در حوزه شرکت برق منطقه‌ای گیلان) در مناطق غربی استان، شامل پست‌های فوق توزیع حویق، سیار تالش، هشتپر، اسالم در مجموع ۸ مرتبه خاموشی و ماندگاری خاموشی دو پست اسالم و هشتپر تا حدود ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه ۳۰ آذر، امکان رصد میزان آسیب ایجاد شده درخطوط ۲۰ کیلوولت شهرستان تالش و بخشی از شهرستان رضوانشهر تا نیمروز میسر نبوده و پس از برقدارشدن پستهای مذکور حجم خاموشی‌ها و تخریب شبکه مشخص و نسبت به اطلاع‌رسانی اقدام شد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد: پس از وقوع این تند باد و طوفان شدید بلافاصله عملیات اصلاح، ترمیم و رفع ناپایداری شبکه‌ها و تاسیسات آسیب دیده آغاز و با اقدامات و عملیات ضربتی، از طولانی شدن قطع برق شهروندان و مشترکین جلوگیری شد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق گیلان اظهار داشت: تاکنون برآوردها حاکی از واردن آمدن خسارت ۸۱ میلیارد ریالی به شبکه‌ها و تاسیسات توزیع برق گیلان است که امید است با جبران مبلغ مذکور از سوی مراجع ذی ربط، خدمت‌رسانی به مردم شریف استان دچار اختلال نشود.

وی در انت‌ها گفت: یکی از راههای بسیار آسان و سریع ارتباط مشترکین با شرکت توزیع برق در زمان بحران، بهره مندی از سامانه جامع برق ایران (اپلیکیشن برق من) می‌باشد که مشترکین میتوانند از طریق سایت شرکت توزیع یا کافه بازار آن را دانلود و نصب نمایند.