شرکت ارتباطات سیار به داد دانش آموزان بلوکات رودبار رسید!
شرکت ارتباطات سیار به داد دانش آموزان بلوکات رودبار رسید!
خزر: در حالی که آموزش و پرورش گیلان اهمیت تصویر منتشر شده را در حد شیطنت یک دانش آموز دبیرستانی تنزل داده بود، شرکت ارتباطات سیار ایران با صدور بیانیه ای ضمن تایید علت حضور دانش آموزان در کنار جاده به علت مشکلات اینترنت همراه، خبر از رفع مشکل مذکور داد.

به گزارش خزرآنلاین، چند روز گذشته تصاویری از دانش‌آموزان روستای بلوکات شهرستان رودبار استان گیلان منتشر شد که نشان می‌داد دانش‌آموزان این روستا برای آموزش مجازی مجبورند در حاشیه جاده بنشینند. انتشار این تصویر واکنش وزیر ارتباطات را در پی داشت تا آن جا که آذری جهرمی در دستوری به مدیرکل فناوری اطلاعات استان گیلان از وی خواست به محل مورد نظر رفته و تا رفع کامل مشکل، حق بازگشت به منزل را هم ندارد. 

با این حال، اندکی بعد روابط عمومی آموزش و پروش گیلان در بیانیه ای مدعی شد این تصویر ناشی از شیطنت یکی از دانش آموزان دبیرستانی است و آن را یکی از دانش آموزان این روستا با هماهنگی چند نفر از همکلاسی هایش که در دبیرستان روستای شهر بیجار رودبار تحصیل می کنند، تهیه و منتشر کرده است! 

بیشتر بخوانید: چرا نمی توان ادعای آموزش و پرورش گیلان را پذیرفت؟!

در حالی که آموزش و پرورش گیلان اهمیت تصویر منتشر شده را در حد شیطنت یک دانش آموز دبیرستانی تنزل داده بود، شرکت ارتباطات سیار ایران با صدور بیانیه ای ضمن تایید علت حضور دانش آموزان در کنار جاده به علت مشکلات اینترنت همراه، اعلام کرد: 

در پی اعلام مشکل اینترنت همراه‌ روستای بلوکات شهرستان رودبار که موجب شده بود دانش‌آموزان این روستا برای استفاده از کلاس‌های غیرحضوری خود تا کنار جاده بیایند، با همکاری تیم های فنی همراه اول، نقش اول کیفیت و مخابرات استان گیلان این مشکل برطرف شد.

انجام درایوتست، اعزام تیم‌های بهینه‌سازی، توسعه و نگهداری جهت بازدید میدانی، نصب و راه‌اندازی آنتن و اضافه کردن تجهیزات سخت‌افزاری در سایت نزدیک روستا برای پوشش مناسب‌تر و تنظیم پارامترهای نرم‌افزاری از اقدامات انجام شده برای برطرف کردن مشکل اینترنت منطقه است.