شمارش معکوس برای انتخاب مدیرعامل منطقه آزاد انزلی؛ فرهادی در یک قدمی منطقه آزاد انزلی!
شمارش معکوس برای انتخاب مدیرعامل منطقه آزاد انزلی؛ فرهادی در یک قدمی منطقه آزاد انزلی!
خزر: ماراتن انتخاب مدیرعامل منطقه آزاد انزلی به خط پایان نزدیک شده و به زودی تکلیف یکی از مهمترین مناصب مدیریتی استان گیلان مشخص می شود.

به گزارش خزرآنلاین، در همین راستا، گمانه زنی های رسانه ای حکایت از احتمال بالای انتصاب عیسی فرهادی به عنوان مدیرعامل منطقه آزاد انزلی دارد. انتصابی که اگر رخ دهد، ارتباطات حسنه و آشنایی عیسی فرهادی با صولت مرتضوی، معاون اجرایی رییس جمهور، شاید چندان هم در آن بی تاثیر نباشد.

 از سوی دیگر انتصاب عیسی فرهادی به عنوان مدیرعامل منطقه آزاد انزلی یادآور اظهارات چندی پیش آیت الله رییسی است که بر لزوم ممانعت از انتصابات مدیران غیربومی در صورت وجود مدیران توانمند بومی تاکید کرده بود. با این اوصاف، این انتصاب، اگر مخالفت با اظهارات رییس جمهور نباشد، ناگزیر می بایست به خالی بودن عرصه مدیریتی استان از نیروهای توانمند بومی تلقی گردد!

 انتصاب عیسی فرهادی، نه تنها او را بدون سابقه چشمگیر مدیریت در مناطق آزاد کشور راهی گیلان میـکند بلکه نشان می دهد تمام خط و نشان های نمایندگان استان و تاکیدات شان بر بومی گزینی و رایزنی های فعالان سیاسی استان با پایتخت، نتوانسته خاطرِ جمعِ برخی ها را حتی برای چند ثانیه بخراشد و نگاه شان را به منطقه آزاد انزلی تغییر دهد!

 منطقه آزاد انزلی، کانون توسعه استان است و حضور یک نیروی بومی و آشنا به امور را مطلبد. اگر چه انتصابات در این سطح، برآیند زورآزمایی عوامل مختلفی است که معمولا منجر به انتخاب بهترین گزینه نمی شود.

۰/۵ (۰ نظر)