محمد رهبری شاهکار شمشیر بازی ایران را تکمیل کرد
محمد رهبری شاهکار شمشیر بازی ایران را تکمیل کرد
خزر: ملی‌پوش گیلانی شمشیربازی سابر در نخستین رقابت خود در المپیک توکیو موفق به شکست حریف فرانسوی شد.

به گزارش خزرآنلاین، مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت شمشیر بازی سابر بازی‌های المپیک توکیو برگزار شد و محمد رهبری ورزشکار گیلانی تیم ملی ایران شاهکار ورزشکاران شمشیربازی را تکمیل کرد و پیروز شد.

رهبری در این مسابقه مقابل بولاد آپیتی از تیم ملی فرانسه قرار گرفت و در دور تایم اول مسابقه با نتیجه ۷ بر ۵ به پیروزی رسید.

شمشیرباز تیم ملی در تایم دوم عقب‌نشینی کرد و باعث شد حریف فرانسوی با نتیجه ۸ بر ۷ پیشی بگیرد، اما رهبری در پایان با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ بر حریف فرانسوی خود غلبه کرد.

داوران و ناظران مسابقه تلاش داشتند که نتیجه بازی را به نفع ورزشکار فرانسوی تغییر دهند و یک‌بار موفق شدند ولی عملکرد عالی شمشیربازی ایرانی مانع از تکرار اعمال نفوذ آن‌ها در این مسابقه شد.

بولاد آپیتی یکی از ستاره‌های شمشیر بازی جهان، دارنده مدال نقره مسابقات جهانی است. همچنین دارنده دو مدال نقره و چهار برنز در جام جهانی با خروس‌ها عناوین مهم دیگر این ورزشکار است. وی در حال حاضر با ۱۶۴۰۰۰ امتیاز در رده ششم جهان قرار دارد و یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال در المپیک محسوب می‌شد.

قبل از رهبری پاکدامن و عابدینی در مقابل حریفان به پیروزی رسیدند، علی پاکدامن با آندراس ژاتماری از مجارستان که سابقه قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، به رقابت پرداخت و با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ پیروز شد.

مجتبی عابدینی هم توانست با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ گوردون از کانادا را ‌شکست دهد.

بیشتر بخوانید:
زمین‌خواری ۱۰ میلیاردی در سیاهکل