شناسایی ۴۹۱ صفحه قمار اینترنتی و دستگیری ۱۲۶ نفر در گیلان
شناسایی ۴۹۱ صفحه قمار اینترنتی و دستگیری ۱۲۶ نفر در گیلان
خزر: جانشین فرمانده انتظامی گیلان از شناسایی ۴۹۱ صفحه قمار اینترنتی و دستگیری ۱۲۶ نفر توسط پلیس فتا گیلان در سال گذشته خبر داد و گفت: متهمان که ارزش پرونده‌های آنها ۳۵۰ میلیارد ریال بوده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

به گزارش خزرآنلاین، جانشین فرمانده انتظامی گیلان از شناسایی ۴۹۱ صفحه قمار اینترنتی و دستگیری ۱۲۶ نفر توسط پلیس فتا گیلان در سال گذشته خبر داد و گفت: متهمان که ارزش پرونده‌های آنها ۳۵۰ میلیارد ریال بوده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سرهنگ حسین حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه فعالیت در زمینه شرط‌بندی و قمار جرم محسوب می‌شود، اظهار کرد: به همه کاربران فعال در فضای مجازی توصیه می‌شود که وارد سایت‌های شرط‌بندی نشوند و به تبلیغاتی که توسط شیادان سایبری در شبکه‌های اجتماعی در این زمینه صورت می‌گیرد، توجه نکنند.

وی به اقدامات گسترده پلیس گیلان در رصد و شناسایی باندهای فعال حوزه شرط‌بندی و قمار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۴۹۱ صفحه قمار و شرط‌بندی فوتبال و اعضای ۳ باند فعال این حوزه توسط پلیس فتا استان شناسایی شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلام اینکه در این راستا ۱۱۵ مرد و ۱۱ زن که در امر شرط‌بندی یا اجاره کارت بانکی دخیل بودند، شناسایی، احضار و دستگیر شدند، افزود: متهمان که ارزش پرونده‌های آنها ۳۵۰ میلیارد ریال بوده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سرهنگ حسن‌پور با اشاره به اینکه گردانندگان اصلی اینگونه سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور فعالیت دارند، بیان کرد: این سایت‌ها برای اخاذی کردن از ‌شهروندان ساخته شده‌اند و عاقبت فعالیت در آنها چیزی جز زیان مالی نخواهد بود.

وی از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.