شناور مایا با سرمایه گذاری بخش خصوصی به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت
شناور مایا با سرمایه گذاری بخش خصوصی به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت
خزر: شروع به کار شناور مسافربری در اسکله مارینا مجتمع بندری کاسپین/تکمیل زیرساخت های ایجاد گردشگری در دریای خزر با محوریت منطقه آزاد انزلی.

به گزارش خزرآنلاین، شناور مایا با سرمایه گذاری بخش خصوصی به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.
براین اساس،شناور دریایی مزبور با سرمایه گذاری۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی،زمینه اشتغالزایی مستقیم برای ۹ نفر را فرآهم نموده و ظرفیت حمل و نقل ۵۸ مسافر را با توانایی خدمات رسانی در مسیرهای کوتاه دریایی در دریای خزر دارا می باشد.
کشتی مسافربری مایا دومین کشتی حمل مسافر است که از سوی بخش خصوصی ظرف یک سال اخیر در ساحل این منطقه مستقر می باشد.
براساس راهبردهای سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد و توسعه گردشگری دریایی در دریای خزر از طریق گسترش تعاملات استانی، ملی و بین المللی در دستور کار قرار گرفته که در فاز استانی آن، برقراری مسیر تردد کشتی مسافربری میان منطقه آزاد انزلی و شهرستان بندر انزلی و در بخش بین المللی نیز ایجاد مسیر گردشگری دریایی میان ایران و کشور روسیه و سایر کشورهای حاشیه دریای خزر در قالب توافقنامه ای در حال پیگیری است که با به آب اندازی کشتی کروز در حال ساخت در روسیه تا پایان سال جاری میلادی، تحولی در گردشگری دریایی در دریای کاسپین ایجاد می شود.
از سوی دیگر با حضور معاون و مدیران معاونت فرهنگی،اجتماعی،گردشگری و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان،دفتر خدمات گردشگری و مسافری اسفندیار با سرمایه گذاری ۲٫۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی در روستای گلشن منطقه، شروع به کار و ارائه خدمات نمود تا مجموع دفاتر خدمات مسافری فعال این منطقه به عدد ۲ بالغ شود.
کلیه خدمات مسافری در این دفتر به علاقمندان ارائه می شود و با شروع به کار آن برای ۵ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

بیشتر بخوانید:
جایگاه خوب منطقه آزاد انزلی در تکمیل طرح های زیربنایی