انتقال شنبه‌بازار انزلی همکاری نهادهای فرادستی را نیاز دارد
انتقال شنبه‌بازار انزلی همکاری نهادهای فرادستی را نیاز دارد
خزر: شهردار بندرانزلی گفت: تصمیم گیری در خصوص فرایند انتقال شنبه بازار به مکان سابق، نیازمند همکاری و حمایت بعضی از نهادهای فرادستی است.

به گزارش خزرآنلاین،  مهدی خلیلی در خصوص انتقال شنبه‌بازار انزلی همکاری نهادهای فرادستی را نیاز دارد اظهار کرد: شنبه بازار بندرانزلی در خرداد ۱۳۹۴ پس از چندین دهه برپایی در جوار رودخانه، با مصوبه شورای اسلامی شهر به محوطه انبار اداره قند و شکر سابق انتقال یافت، اما این جابجایی، طی این مدت مزاحمت‌ها و مشکلاتی را به لحاظ سرو صدا و پارک بیش از حد خودرو در کوچه‌های مجاور برای ساکنان این منطقه ایجاد کرده و باعث رنجش خاطر و شکایت بسیار زیاد شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه در روزهای شنبه با برپایی بازار، ترافیک شدیدی در خیابان نواب صفوی ایجاد می‌شود و شهروندان را هنگام عبور از کمربندی با مشکل مواجه می‌کند. تصریح کرد: انتقال شنبه بازار به مکان سابق (خیابان میرزا کوچک خان) در دوره پنجم شورای اسلامی شهر مصوبه شده است و در هفته‌های اخیر مباحثی در خصوص انتقال آن مطرح شده که این موضوع نیازمند مطالعه و نظرسنجی میدانی بیشتر است.

شهردار بندرانزلی تصریح کرد: تصمیم گیری در خصوص انتقال شنبه بازار به مکان سابق، مستلزم همکاری و حمایت بعضی از نهادهای فرادستی است.

وی خاطرنشان کرد: محصور و قابل کنترل بودن، تردد آسان و نبود مشکلات سد معبر، وجود سرویس بهداشتی، داشتن حس نوستالژیک برای شهروندان بندرانزلی و سهولت در دسترسی برای خرید محصولات محلی و اقلام مورد نیاز مردم، مزایایی است که انتقال شنبه بازار به مکان سابق توسط موافقان مطرح می‌شود.

خلیلی تصریح کرد: موافقان انتقال بازار هفتگی معتقدند؛ برای انتقال بازار هفتگی به مکان سابق نباید عجولانه اقدام کرد. و مدیریت شهری باید با مطالعه بهتر و اقناع افکار عمومی در این راستا تصمیم درستی بگیرد و آن را اجرایی کند.