شهرداری رشت به تنهایی نمی‌تواند با ساخت و ساز غیرمجاز مقابله کند
شهرداری رشت به تنهایی نمی‌تواند با ساخت و ساز غیرمجاز مقابله کند
خزر: احمدی با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین‌های نسقی گفت: شهرداری با امکانات و ابزار محدود خود به تنهایی نمی‌تواند با ساخت و ساز غیرمجاز مقابله کند و نیازمند تعامل دستگاه‌های مربوطه است.

به گزارش خزرآنلاین، سید محمد احمدی شهردار رشت در نشست با جمعی از فعالان صنعت ساختمان در تالار گفتگوی شهرداری با بیان اینکه مدیریت شهری مسئول همه مشکلات نیست، به ساختار فربه اداری دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ساختار اداری دستگاه‌ها نیازمند اصلاح و بازنگری است.

وی با تأکید بر ضرورت تکریم ارباب رجوع در شهرداری رشت اظهار داشت: منابع درآمدی شهرداری از طریق مردم تأمین می‌شود و موظفیم در قبال دریافت هزینه، خدمات مطلوب به مردم ارائه دهیم.

احمدی به برنامه شهرداری رشت جهت هوشمندسازی شهر اشاره کرد و افزود: زیرساخت‌های لازم برای هوشمندسازی در حال آماده‌سازی است و با شرکت‌های مربوطه نیز مذاکراتی انجام شده است.

شهردار رشت تأمین زیرساخت‌ها را مهمترین اصل در اجرای پروژه‌های محتلف دانست و اذعان داشت: برنامه‌ها و اقدامات در دست اجرای شهرداری نمایشی نیست و به دنبال ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای پروژه‌های آتی هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تعدادی از کارشناسان شهرداری با اجرای پروژه هوشمندسازی به نواحی منتقل می‌شوند، افزود: هوشمندسازی، فرآیند خدمت‌رسانی را کوتاه‌تر می‌کند و شهروندان بدون مراجعه به شهرداری خدمات لازم را دریافت خواهند کرد.

احمدی با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین‌های نسقی گفت: شهرداری با امکانات و ابزار محدود خود به تنهایی نمی‌تواند با ساخت و ساز غیرمجاز مقابله کند و نیازمند تعامل دستگاه‌های مربوطه است.

وی تاکید کرد: خلاف سازان در زمین‌های نسقی با جان مردم بازی می‌کنند و باید با پدیده خلاف‌سازی مقابله شود.

احمدی با اشاره به تدوین شیوه نامه صدور پروانه برای زمین‌های نسقی توسط شهرداری رشت گفت: این شیوه نامه در استانداری در دست بررسی است.

احمدی با اشاره به کمیسیون ماده ۱۰۰ و با بیان اینکه به درآمدزایی از این کمیسیون اعتقاد ندارم، اذعان داشت: شهرداری باید به دنبال درآمدهای پایدار باشد.

شهردار رشت بر ضرورت مدیریت یکپارچه شهری تاکید کرد و گفت: متاسفانه امروزه نگاه جزیره‌ای را در مدیریت شهری شاهد هستیم و دستگاه‌ها منفعلانه عمل می‌کنند، تا زمانی که در زمان وقوع بحران و مباحث مدیریت شهری فرمانده واحد نباشد، مشکلات مرتفع نخواهد شد.