شهرداری می بایست جلوی ویژه خواری ها را بگیرد/ برای تکمیل کمربندی عهد بستیم/ اقدام قضایی شهرداری برای عوارض چند میلیاردی خودرویی/ خادم، نوکر و سرباز مردم هستیم
شهرداری می بایست جلوی ویژه خواری ها را بگیرد/ برای تکمیل کمربندی عهد بستیم/ اقدام قضایی شهرداری برای عوارض چند میلیاردی خودرویی/ خادم، نوکر و سرباز مردم هستیم
خزر: شهردار سیاهکل گفت: باید جلوی بریز و بپاش ها را باید بگیریم، برای تمامی پروژه هایی که در چند ماه گذشته انجام شده پیمانکار نگرفتیم، زیرا نیرو و مهندسین را به اندازه کافی داریم و نیازی به پرداخت هزینه اضافی از جیب مردم به پیمانکار نیست.

به گزارش خزرآنلاین، کمیل لاهوتی شهرداری سیاهکل در ابتدای جلسه با توجه به مباحثی که پیرامون پخش زنده صفحه اینستاگرام درسیاهکل انجام شده بود، اظهار کرد: نشست خبری و گفتگوی خبری با هم متفاوت است، روابط عمومی بیشتر دقت کند، نوع گزارش دادن ما متفاوت شد.

وی با بیان اینکه شهردار منابع مالی زیادی در اختیار ندارد، گفت: شهرداری نهاد عمومی غیر دولتی است که اعتبارات استانی و کشوری را جذب کرده و از طریق کسب درآمد و جذب سرمایه گذار کارها را انجام می دهد.

شهرداری می بایست جلوی ویژه خواری ها را بگیرد/ برای تکمیل کمربندی عهد بستیم/ اقدام قضایی شهرداری برای عوارض چند میلیاردی خودرویی/ خادم، نوکر و سرباز مردم هستیم

شهرداری سیاهکل با بیان اینکه با دست خالی شروع کردیم، تأکید کرد: باید جلوی بریز و بپاش ها را باید بگیریم، برای تمامی پروژه هایی که در چند ماه گذشته انجام شده پیمانکار نگرفتیم، زیرا نیرو و مهندسین را به اندازه کافی داریم و نیازی به پرداخت هزینه اضافی از جیب مردم به پیمانکار نیست.

لاهوتی افزود: ۴۵ میلیون رنگ برای رنگ آمیزی جداول گرفتیم و هنوز تمام نشده، می توانستیم آن را به پیمانکار بدهیم و بالای یک میلیارد پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: دوست داشتم شفافتر صحبت کنم، نباید کسانی بیایند در شهرداری و خدمات ویژه ای بگیرند، ۵ درصد جامعه به شهرداری مراجعه می کنند، می بایست از این افراد درآمد کسب کنیم تا بتوانیم به ۱۰۰ درصد مردم خدمات بدهیم.

شهردار سیاهکل خاطرنشان کرد: شهرداری می بایست جلوی ویژه خواری ها را بگیرد که مهم ترین آن ها پروانه ها هستند، تخفیف خاصی نداریم، هرکسی که دارد کار می کند و سود می برد باید هزینه آن را نیز به شهرداری بپردازد.

شهرداری می بایست جلوی ویژه خواری ها را بگیرد/ برای تکمیل کمربندی عهد بستیم/ اقدام قضایی شهرداری برای عوارض چند میلیاردی خودرویی/ خادم، نوکر و سرباز مردم هستیم

 

 

 

لاهوتی در پاسخ به سئوالی پیرامون زمین های استخر پاشوران، گفت: یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان چک شهرداری که بدون مصوبه شورا بوده برگشت خورده است که امروز با تأخیر تأدیه، آن را می خواهند.

وی با بیان اینکه هم اکنون شهرداری با مواردی مواجه است که مربوط به چند دهه قبل می باشند، خاطرنشان کرد: اگر شهرداری دینی به مردم داشته باشد آن را با کمال میل پرداخت می کند اما اگر غیر از این باشد، برای گرفتن حق مردم و شهروندان تمام تلاش خودمان را از جهت حقوقی می کنیم.

شهردار سیاهکل گفت: آخرین بودجه ای که محقق شد ۱۹ میلیارد تومان بود، البته در یک سال به ۲۷ میلیارد تومان با عوارض خودرو به شهرداری آمد و خارج شد و مردم خدماتی نگرفتند.

لاهوتی با بیان اینکه بودجه شهرهای همجوار ۲۸۰ یا ۳۸۰ میلیارد تومان است، افزود: البته بودجه امسال را ۴۵ میلیارد تومان بستیم و قصد داریم سال آینده آن را بیشتر کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تکلیف ۸ – ۹ میلیاردی که گفتید پول عوارض خودرویی وارد و خارج شد چه می شود، گفت: شهرداری در این مورد اقدام قضایی خواهد کرد و واحد حقوقی شهرداری پیگیر آن است و پس از انجام این آن کار آن را به اطلاع عمومی میرسانیم.

شهردار سیاهکل با بیان اینکه تلاش کردیم تا ساختار شهرداری را آماده ارائه خدمت کنیم، ابراز کرد: وقتی نیرو هفت ماه حقوق نگیرد، انگیزه آن پایین می آید، به همین جهت حق و حقوق قانونی ماه های اخیر را پرداخت کردیم تا نیروها جان تازه ای بگیرند.

شهرداری می بایست جلوی ویژه خواری ها را بگیرد/ برای تکمیل کمربندی عهد بستیم/ اقدام قضایی شهرداری برای عوارض چند میلیاردی خودرویی/ خادم، نوکر و سرباز مردم هستیم

لاهوتی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا شهرداری زمین فروخته و با آن حقوق نیروها را پرداخت کرده، تصریح کرد: تکذیب می کنم، از روزی که حکم من امضا شد تا الان حتی یک متر زمین شهرداری را نفروختیم تا حقوق پرداخت کنیم، برخی از خدمات توسط شهرداری ارائه می شود و در قبال آن زمین دریافت می کند، مجوز فروش سه قطعه از این زمین ها را از شورا گرفتیم تا تبدیل به کارهای عمرانی کنیم.

وی با بیان اینکه پیگیر تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری سیاهکل هستیم، افزود: ۱۸ نفر به صورت قانونی می توانستند تبدیل وضعیت شوند که پیگیر کار آن ها از مراجع بالاتر هستیم.

شهردار سیاهکل بیان کرد: تعمیر ماشین آلات و آماده سازی آن ها، تعیین و تکلیف پرونده های حقوقی که از گذشته برای شهرداری به یادگار مانده است نیز از جمله کارهایی است که در حال انجام آن ها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل مطالباتی که از شهرداری وجود داشت، در این مدت کوتاه سه – چهار بار حساب شهرداری مسدود شد و سعی کردیم با پیگیری و یا پرداخت آن ها، حساب شهرداری را مجدد بازگشایی کنیم.

وی با بیان اینکه از روز اول برای تکمیل کمربندی خیام عهد بستیم، گفت: تردد ماشین آلات سنگین از خیابان های شهر یکی از مشکلاتی است که موجب تخریب مسیرهای شهری می شود و شهر و مردم را دچار مشکل کرده است.

وی با بیان اینکه از مسئولین برای اجرای کمربندی خیام که پروژه ای چند میلیاردی است کمک و یاری خواستیم، تصریح کرد: از رئیس کل دادگستری تشکر ویژه دارم، وی برای بازدید در محل حاضر شد و دفتر کار خود نیز جلسه ای به این منظور تشکیل داد، استاندار، دادستان، رئیس دادگستری و وزیر بهداشت که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به سیاهکل آمده بود نیز پیگیر انجام این پروژه هستند.

وی با بیان اینکه خدمات روزمره شهرداری و شهرسازی می بایست انجام شود، ابراز کرد: آسفالت شهر وضعیت نابسمانانی دارد، به همین جهت با توجه به فصل سرما؛ تاکنون ۱۰ هزار متر مربع عملیات آسفالت انجام شد و ۵۰۰ متر مربع نیز لکه گیری انجام دادیم.

وی با اشاره به انجام ۵۰۰ متر لوله گذاری برای جمع آوری آب های سطحی گفت: می توانستیم لوله گذاری جهت جمع آوری آب های سطحی را به پیمانکار بدهیم و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان آن را انجام دهیم اما یک گروه از نیروهای شهرداری را برای انجام این کار اختصاص داده ایم و با هزینه ای بسیار پایین تر در حال تکمیل این پروژه ها هستیم.

وی افزود: برای رنگ آمیزی جداول شهر ۴۶ میلیون تومان رنگ خریدیم که هنوز تمام نشده، ۱۰ میلیون تومان بذر خریدیم و با تلاش نیروهای شهرداری در گلخانه، آن ها را پرورش داده و برای گلکاری سطح شهر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه نمازخانه و سرویس های بهداشتی در وضعیت مناسبی به سر نمی برند، گفت: سرویس بهداشتی بازار در حال تعمیر و تجهیز است و پس از آن سرویس های بهداشتی دیگر سطح شهر نیز تعمیر و تجهیز می شوند.

وی با بیان اینکه سیاهکل جایگاه دفن زباله ندارد، بیان کرد: برای تخلیه هر تن زباله می بایست ۱۳۸ هزار تومان پرداخت کنیم که ماهانه بالای ۱۰۰ میلیون تومان می شود.

وی افزود: مشکل زباله مشکل همه استان و حتی استان های شمالی است، در روز هفتم ورود به شهرداری یک دستگاه زباله سوز رایگان برای شهرداری گرفتیم.

وی ابراز کرد: برای استخر پاشوران یک تیم در حال انجام طرح مطالعاتی است تا به برکت شهدای خوشنام که در جوار استخر پاشوران آرمیده اند لباس جدیدی به تن آن پارک بپوشانیم.

وی با بیان اینکه انجام کارهای عمرانی هزینه بالایی دارد، گفت: فقط برای آسفالت کوی اعتمادی، به غیر از کوچه های فرعی آن، ۲ میلیارد تومان می بایست هزینه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پولی که هر ماه دریافت می کنیم ۳ درصد ارزش افزوده است که ماهی ۳۰۰ میلیون تومان می شود، این در صورتی است که در ماه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان حقوق پرداخت می کنیم و ۴۰۰ میلیون نیز می بایست بابت ماشین آلات و سایر هزینه ها بپردازیم.

وی گفت: اگر بگویم شهرداری بدهکار بوده و آن را تحویل گرفتم غیر حرفه ای است، چون بسیاری از شهرداری ها با این مشکلات مواجه هستند و من نیز به عنوان شهردار می بایست آن را مدیریت کنم، نگرانی ما از ۲۰ یا ۳۰ یا ۴۰ میلیارد نیست، حتی شهرداری های دیگر بیشتر از این نیز بدهکاری دارند.

وی تصریح کرد: در گذشته پیمانکاری ۲۰۰ میلیون آسفالت کرده بود و شهرداری بابت آن یک مغازه داده بود که الان بالای ۱۰ میلیارد پول آن است، بندی نیز در همان قرارداد در سال های دور گذاشته اند که اگر شهرداری سند نزند سالی ۳۰درصد باید ضرر و زیان بدهد، در صورتی که شهرداری اصلا برای آن زمین سند ندارد، نگرانی های ما از این قبیل است.

وی افزود: نگرانی ما از هزینه های حقوقی و هزینه های جاری شهرداری است، وقتی آنقدر بدهی بگذاریم که بیمه درمانی نیروها قطع شود و نیروهای شهرداری حدود ۲ سال اضافه کار و چند ماه حقوق معوق داشتند، این مشکلات ما است.

وی ابراز کرد: از مردم خوب و نجیب سیاهکل قدردانی می کنم، تنها مطالبه گری مردم این است که کارهای شهرداری انجام شود و ما نیز با کمک سایر مسئولین در تلاش هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری را به آرامش نسبی رسانده ایم، گفت: با توجه به موقعیت شهر سیاهکل همه شرایط مهیاست که با همدلی و هم افزایی بتوان پروژه های خوبی را به یادگار بگذاریم، همه مسئولین برای پیشرفت شهر تلاش می کنند و ما نیز خادم، نوکر و سرباز مردم هستیم و از نظر اجرایی در حال پیشبرد کارها هستیم.