تمجید معاون استانداری گیلان از عملکرد درخشان شهردار لنگرود
تمجید معاون استانداری گیلان از عملکرد درخشان شهردار لنگرود
خزر: نصب روشنایی دور میدان انقلاب، جاده چمخاله، جاده لیلاکوه، محوطه سازی و احداث پارکینگ، المان میدان شهید نورانی و پیاده رو سازی انجام شد.

به گزارش خزرآنلاین، همزمان با دهه مبارک فجر ۴۰ پروژه عمرانی شهرداری با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید. آیین افتتاح پروژه های شهرداری لنگرود با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان و جمعی از مسولین شهرستانی در سالن کنفرانس اجتماعات لنگرود برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم مهندس رجایی شهردار لنگرود ضمن تهنیت ایام اله مبارک فجر و تقدیر از تعامل اعضای محترم شورای اسلامی شهر لنگرود گفت: شهرداری لنگرود با عزمی راسخ در مسیر مرتفع نمودن معضلات  زیرساختی شهرستان اقدام نموده که از مهم ترین آنها می توان به مشکل زیرساختی دفع آب‌های سطحی شهر اشاره نمود که طرح جامع آن ترسیم گردید و سرانجام این پروژه در سطح شهر اجرایی گشت. و تاکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی حاصل گردیده است.

مهندس رجایی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: شهرداری لنگرود پرچمدار انجام پروژه های عمرانی در سطح استان میباشد. لذا انجام ۴۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در ماه‌های اخیر نشان از این مهم میباشد.

وی در ادامه پروژه های انجام شده مذکور را به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت عنوان نمود و افزود: پروژه های کوتاه مدت شهرداری به پایان رسیده و پروژه هایی که در میان مدت در نظر گرفته شده بود نیز در مراحل پایانی است، مهندس رجایی اضافه کرد کارخانه کمپوست یکی از پروژه هایی است که در بلند مدت در نظر گرفته شده بودکه در حال حاضر در وضعیت مناسبی از نظر پیشرفت قرار دارد و امیدواریم با تخصیص بودجه شاهد پایان کار این کارخانه نیز باشیم وی افزود: حد فاصل هفته دولت امسال تا دهه فجر نیز خیابان‌های قوام، فردوس ۱۱، گیلان پاکت، فردوس ۹، دور میدان انقلاب لوله گذاری انجام شده است.

مهندس رجایی با بیان اینکه سال جاری تا دهه فجر نیز پروژه های زیادی مانند پیاده رو سازی، سنگ فرش میدان اصلی، آسفالت معابر، لوله گذاری و زیباسازی بصری و غیره انجام شده است.، تصریح کرد: رودخانه لنگرود را به دو نیم تقسیم می کند و یکی از کارهای انجام شده، دیوارسازی رودخانه بود که در طی این سالها بخشی از این کار به تناسب میزان دریافت دریافت بودجه انجام شد و اکنون نیز دیواره سازی در دباغ محله در حال انجام است.

وی با بیان اینکه زیبایی بصری یکی از مواردی است که مورد توجه شهرداری بود گفت : در سطح شهر دیوارها و تابلوهای زیادی بود که وضعیت مناسبی نداشت و چهره شهر را نیز زشت کرده بود ولی طی قراردادی که با هنرمندان بسته شد دیوارها و تابلوهای پست و برق و مخابرات نیز نقاشی شد که زیبایی خاصی از نظر سیما و منظر به شهر داده و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.

شهردار لنگرود با بیان اینکه لنگرود دارای ظرفیت های زیادی است، گفت: معابر، پارک ها و فضاهایی از شهر فاقد روشنایی بود که در دوره اخیر مدیریت شهرداری و شورا، در فضاهای بسیاری نیز روشنایی نصب شد که شهروندان می توانند از این فضاها برای گردشگری و پیاده روی در شب نیز استفاده کنند.

رجایی با اشاره به اینکه کل خیابان‌های اصلی شهر آسفالت شده و در ادامه کار کوچه های شهر در حال آسفالت است، بیان کرد: نصب روشنایی دور میدان انقلاب، جاده چمخاله، جاده لیلاکوه، محوطه سازی و احداث پارکینگ، المان میدان شهید نورانی و پیاده رو سازی انجام شد و امیدواریم احداث فضای سبز پارک حاشیه ای در جاده چمخاله تا پایان دوره پنجم این مسیر به طور کامل به پایان برسد.

در ادامه این مراسم سرکار خانم کیمیا تنهایی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان ضمن تمجید از عملکرد مهندس رجایی شهردار لنگرود گفت همدلی و همراهی و هم سویی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لنگرود به خوبی نمایان است و انجام این حجم از پروژه عمرانی در سطح شهر نشان از همین مهم دارد.

بیشتر بخوانید:
هرکس می‌گوید سعید محمد تخلف کرده، باید دقیق بگوید چه تخلفی بوده