شهرک های صنعتی یکی از ارکان ایجاد اشتغال و متولی بخشی از تولید صنعتی است
شهرک های صنعتی یکی از ارکان ایجاد اشتغال و متولی بخشی از تولید صنعتی است
خزر: نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرک‌های صنعتی یکی از ارکان ایجاد اشتغال و متولی بخشی از تولید صنعتی در کشور می باشد.

به گزارش خزرآنلاین، نماینده شهرستان بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی طی نشستی با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان گفتگو کرد.

احمد دنیامالی در خصوص اهمیت شهرک‌ها و نواحی صنعتی گفت: شهرک‌های صنعتی یکی از ارکان ایجاد اشتغال و متولی بخشی از تولید صنعتی در کشورمی باشد که توانمندی واحدهای صنعتی با محوریت جذب بازارهای جهانی وافزایش رشد تولید ملی را فراهم می‌سازد.

وی در ادامه ضمن اعلام آمادگی جهت پیگیری و رفع مشکلات واحدهای صنعتی بیان داشت: بانک‌ها میبابست که مساعدت بیشتری را در روند پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و صاحبان صنایع داشته باشند.

نمایندهمردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: جهت احیاء نمودن واحدهای راکد بانک‌ها میبایست در تعامل بیشتر عرصه‌های تحت تصرف خود را به سرمایه گذاران دیگر واگذار نمایند.

 دنیامالی نماینده محترم مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برگزاری جلسات مستمر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی میتواند در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی موثرباشد.

فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان ضمن تشکر از حضور و تلاشهای دکتر دنیا مالی، بیان داشت: با توجه به اهمیت صنایع خرد در تحقق توسعه صنعتی، مسئولیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان متولی سیاستگذاری و توسعه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در کشور سنگین‌تر شده است.

وی در ادامه افزود: از نکات دیگری که این مجموعه به عنوان یکی از ارکان ایجاد اشتغال و متولی، بخشی از تولید صنعتی در کشور، پیگیری می‌کند، توانمندی واحدهای صنعتی با محوریت جذب بازارهای جهانی است.

وی به بیان این مطلب اذعان داشت که: تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید ملی تدبیر هوشمندانه‌ای است تا دولتمردان را بیش از گذشته به حمایت از صنعتگران ایرانی معطوف کند. بدون تردید دولت باید در کنار بخش خصوصی قرار گیرد و با تقویت و افزایش مشارکت این بخش در اقتصاد زمینه رشد تولید ملی را فراهم سازد.

سعیدی کیا در ادامه افزود: یکی از ابزارهای حمایتی که ترغیب بخش خصوصی را به دنبال دارد، رفع مشکلات ساختاری در اقتصاد دولتی است، که دولت با حمایت بیشتر بخش خصوصی و تقویت و افزایش مشارکت این بخش در اقتصاد، زمینه رشد تولید ملی را بیش از پیش فراهم می‌سازد.

بیشتر بخوانید:
راسم عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبداللهالحسین علیهالسلام در شهر چاف و چمخاله