شهید مدافع سلامت «دکتر کیانفر»؛ متخصصی که عاشق حضرت عباس(ع) بود + فیلم
شهید مدافع سلامت «دکتر کیانفر»؛ متخصصی که عاشق حضرت عباس(ع) بود + فیلم
خزر: والدین شهید مدافع سلامت گیلانی «دکتر کیانفر» از عشق پسرشان به حضرت عباس(ع) گفتند و از مردم خواستند که بیشتر مراقب خود باشند.

به گزارش خزرآنلاین، کادر بهداشت و درمان گیلان ماه‌هاست که با تمام توان خود برای شکست کرونا پای به عرصه مبارزه گذاشتند و بسیاری از آنها حین خدمت‌رسانی و مداوای بیماران دچار کرونا شدند و برخی نیز در این میانه به جرگه شهدای مدافع سلامت پیوستند.

طبق آمارهای منتشر شده تاکنون ۲۶ نفر از کادر بهداشت و درمان استان گیلان در راه مبارزه با ویروس کرونا شهید شدند؛ وحید منصف کسمایی متخصص طب اورژانس، علی شیخ‌مرادی، غلامرضا وثوقی‌کیا، نرجس خانعلی‌زاده و ناهید نوشاد از جمله قهرمانان عرصه سلامت گیلان محسوب می‌شوند.

شهید مدافع سلامت «دکتر سهیل کیانفر» از شهدای گیلانی بود که در آغازین روزهای شیوع کرونا و در حین خدمت‌رسانی به بیماران، مبتلا به این ویروس منحوس شد و پس از ۱۹ روز مبارزه بی‌امان با این ویروس خطرناک در ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ شهد شهادت را نوشید.

به دیدار والدین گرانقدر این شهید والامقام رفتیم تا گوشه‌ای از رشادت‌های این پزشک گیلانی را به‌تصویر بکشیم.

پدر شهید مدافع سلامت کیانفر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: شهید دکتر سهیل کیانفر جراح متخصص کلیه متولد ۱۳۵۵ بود که در تمام دوران تحصیل شاگرد ممتاز و دانش‌آموز مدرسه کوشیار گیلانی بود.

منوچهر کیانفر با بیان اینکه این شهید تازه دوران طرحش را در استان آذربایجان غربی به‌ پایان رسانده و مطبش را در رشت تاسیس کرده بود گفت: چون این شهید بیش از دو هزار و ۳۰۰ عمل جراحی موفقیت‌آمیز در دوران طرحش به‌ثبت رسانده بود همه بیمارستان‌ها خواستار همکاری با ایشان بودند.

وی با اشاره به اینکه در آن روزهای ابتدایی شیوع کرونا کسی این بیماری را به‌درستی نمی‌شناخت و مدافعان سلامت در خط مقدم درمان بودند خاطرنشان کرد: پسرم در آخرین عمل جراحی که نیمه‌شب در بیمارستان پارس بر روی یک بیمار کرونایی انجام داده بود متاسفانه مبتلا به کرونا شد و در تاریخ ۸ اسفند در بیمارستان بستری شد.

پدر شهید کیانفر با تاکید بر اینکه رفتن این شهید یک داغ بود، دفن ایشان را داغی سنگین‌تر توصیف کرد و ابراز داشت: روز دفن پسرم فقط ما خانواده از دور شاهد دفن این عزیز بودیم و حتی یک نفر هم از طرف استانداری نیامدند و خیلی مظلومانه به خاک سپرده شد.

وی با بیان اینکه این شهید مدافع سلامت در اخلاق و ادب سرآمد و محبوب همه بود گفت: در تاسوعا و عاشورای حسینی در مسجد میرزای آستارا بیماران را تا پاسی از شب رایگان ویزیت می‌کرد و بیمارانی که احتیاج به جراحی داشتند را با همکارانش در بیمارستان عمل جراحی می‌کردند‌.

پدر شهید کیانفر با اشاره به اینکه پسرش علاقه و ارادت ویژه‌ای به حضرت علی‌اکبر(ع) و حضرت عباس(ع) داشت و با هیئت زنجیرزنی در روزهای محرم زنجیر می‌زدند بیان کرد: تنها ۳ ماه از عقد پسرم گذشته بود و تازه داماد محسوب می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه تنها یک‌ماه از تاسیس مطب این شهید گذشته بود و فروردین ماه خود را برای گذراندن دوره خاصی از پیوند آماده می‌کرد افزود: وقتی مطبش را تاسیس کرد من و مادرش قرآن و مفاتیحی به او هدیه کردیم و سفارش کردیم تا دست ضعفا را بگیرد.

منوچهر کیانفر که خود سال‌ها در کسوت خدمت‌رسانی در شهرهای مختلف کشور بود با بیان اینکه فرزندش جوان و ورزشکار بود، از مردم خواست تا بیشتر از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا هرچه زودتر این ویروس ریشه‌کن شود.

مادر شهید کیانفر نیز با بیان خصوصیات بارز شهید با چشمانی اشکبار گفت: من برای آخرین بار فرزندم را از زیر قرآن رد کردم تا به بیمارستان برود و بستری شود و دیگر او را ندیدم.

مهین احمدی با اشاره به دفن غریبانه فرزندش از مردم خواست تا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از گرفتن مجالس عروسی و مهمانی خودداری کنند.

وی با بیان اینکه فرزندش ثروت این استان و کشور محسوب می‌شد از مسئولین خواست تا بیشتر به مردم و خانواده شهدا رسیدگی کنند و مردم را دریابند تا بیماران کمتر دچار مشکل شوند.

بیشتر بخوانید:
امتیازات منطقه آزاد انزلی برای شتاب صنعتی و تجاری گیلان مفید است
  • منبع خبر : تسنیم