اعطای مجوز صید با نظر شورای تامین آستانه صورت گرفت + اصلاحیه کامل
اعطای مجوز صید با نظر شورای تامین آستانه صورت گرفت + اصلاحیه کامل
خزر: اخیرا شایعاتی مطرح شد که حکایت از اعطای مجوز صید و تکثیر ماهیان استخوانی در آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر به دو شرکت، آن هم بدون ارزیابی و در نظر گرفتن نظریه شورای تامین داشت.

به گزارش خزرآنلاین، اخیرا شایعاتی مطرح شد که حکایت از اعطای مجوز صید و تکثیر ماهیان استخوانی در آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر به دو شرکت، آن هم بدون ارزیابی و در نظر گرفتن نظریه شورای تامین داشت.

 در همین راستا، مدبری مدیرکل سابق شیلات گیلان در گفتگو با #خزرآنلاین، ضمن رد این موضوع گفت: این تصمیمات در شورای تامین آستانه و بر اساس یک اسلوب گرفته شده است.

 وی افزود: به خاطر مسایل سیاسی و اجتماعی که وجود دارد، افراد هر ساله توسط شورای تامین آستانه انتخاب می شوند که باز به همان روش انتخاب شده اند.

 وی ضمن رد وجود برخی فشارها جهت اعطای این مجوز به اشخاص خاص، ادامه داد: البته امکان بازگو نمودن مصوبات شورای تامین در اینجا وجود ندارد اما شیلات با هر شرکتی که شورای تامین اعلام کند، قرارداد می بندد و این روال هر ساله است. حالا بعضا برخی که انتخاب نمی شوند، طرف دیگر را محکوم می کنند. ولی این روالی است که از سال های قبل وجود داشته.

 مدبری تصریح کرد: سال های قبل همیشه این مجوز به ۲ شرکت اعطا می شد و همیشه ما متهم بودیم. مصوبه شورای تامین سال قبل این بود که شرکت هایی که پارسال بودند، دیگر در اولویت قرار نگیرند.

 وی ادامه داد: دوستانمان پارسال خیلی خوب کار کردند ولی مصوبه شورای تامین این بود که دیگر آقایانی که ۲ سال کار کردند یا ۷ سال قبل کار کردند، انتخاب نشوند.

اصلاحیه:

پیرو انتشار خبری منسوب به مدیر کل اسبق شیلات گیلان در خصوص چگونگی انتخاب و معرفی پیمانکاران صید مولد ماهیان استخوانی در رودخانه سفید رود، روابط عمومی شیلات گیلان ضمن اصلاح خبر فوق اعلام می دارد که انتخاب پیمانکاران صید مولد ماهیان استخوانی برای سال جاری بر اساس ارزیابی های فنی صورت گرفته از سوی شیلات و همینطور با هماهنگی و همکاری و اجماع نظرات همه دستگاه‌های بررسی کننده موضوع در شهرستان انجام شده و نتیجه نهایی به فرمانداری شهرستان معرفی و اعلام گردیده است.