جعل نامه به شورای شهر تهران برای تغییر کاربری ملک ۱۳۰۰ متری نیاوران +اسناد
جعل نامه به شورای شهر تهران برای تغییر کاربری ملک ۱۳۰۰ متری نیاوران +اسناد
خزر: سنادی به دست رویداد۲۴ رسیده که نشان می‌دهد نامه‌هایی به نقل از شورای عالی استان‌ها خطاب به شورای شهر ارسال شده تا رای غیرباغ یک ملک ۱۳۰۰ متری در نیاوران حفظ شود.

به گزارش خزرآنلاین، تغییر کاربری یا نوعیت املاک شهری ظاهرا اتفاقی است که در شورای شهر تهران به یک رویه تبدیل شده و در این بین تبدیل باغ به برج در نتیجه مصوبه موسوم به برج‌باغ از ماجراهای پرحاشیه محسوب شده و می‌شود؛ مصوبه‌ای که هرچند لغو شد اما اثر خود را تا چند دهه باقی گذاشت. در اتفاقی عجیب اسنادی به دست رویداد۲۴ رسیده که نشان می‌دهد ذی‌نفعان یک ملک در نیاوران بنا دارند با جعل نامه‌‌هایی که رییس شورای عالی استان‌ها هشدار آن را طی نامه‌ای به رییس شورا داده، نوعیت زمین را از «باغ» به «غیرباغ» تغییر دهند. 

ماجرا از این قرار بوده که ملکی ۸ هزار متری در خیابان یاسر که سال ۷۹ متعلق به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی بوده، با وجود دلالت سند مادر بر «باغ بودن»، رای «غیرباغ» می‌گیرد. ملک پس از فروش به ۸ پلاک تفکیک می‌شود که در ۷ پلاک آن ساخت و ساز شده و مالک پلاک ۱۳۰۰ متری، تنها بازمانده باغ نابود شده، درخواست پروانه ساخت مشابه ۷ پلاک دیگر می‌دهد با این توجیه که آن‌ها غیرباغ تشخیص داده شده‌اند و ساخت و ساز کردند، ملک فوق هم باید بتواند مانند آن‌ها ساخت و ساز کند.

کمیسیون ماده ۷ قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران سال گذشته رای باغ می‌دهد و کمیسیون شهرسازی نیز ۴ مرتبه آن را بررسی می‌کند، رای می‌دهد، به صحن می‌فرستد و باز برمی‌گرداند! سه مرتبه رای باغ صادر می‌شود و دفعه آخر بدون آنکه رای مشخصی داده شود به صحن ارسال می‌کند و حالا در دستور جلسه صحن قرار دارد.

پرونده این ملک زمانی حساس‌تر می‌شود که یکی از مالکان، با توجه به سمت رسمی که داشته، اقدام به جعل نامه‌ای به نقل از شورای عالی استان‌ها خطاب به محسن هاشمی ریاست شورای شهر تهران می‌کند.

در این نامه که امضای غیرالکترونیک و شماره نامه دستی، جعلی بودن آن را از سوی شورای عالی استان‌ها ثابت کرده، از محسن هاشمی خواسته شده که به پرونده فوق در صحن شورا رسیدگی نکند زیرا بررسی آن در صلاحیت شورا نیست.

در این نامه آمده است: «نظر به اینکه درخصوص درخواست مالکین پلاک ثبتی مذکور، تنها پلاک باقی مانده از ۸ پلاک اصلی این شورا با طرح موضوع در کمیسیون‌های تخصصی حقوقی و شهرسازی اظهار نظر نموده که با توجه به صدور حکم غیرباغ نسبت به پلاک اصلی و سپس تفکیک آن به ۸ پلاک چناچه نسبت به برخی قطعات تفکیکی در فاصله سال‌ها ۱۳۸۹ به بعد یعنی سال اعطای صلاحیت تشخیص باغات به شورا برای برخی از قطعات تفکیکی متاثر از همان حکم، حکم غیرباغ پروانه ساختمان صادرو عملیات اجرایی احداث بنا انجام شده است. تنها پلا ک باقی مانده نیز از همان حکم غیرباغ و براساس اصل لزوم وحدت رویه یکسان نسبت به تمام موارد برخوردار بوده و نیاز به ارجاع موضوع به آن شورا نمی‌باشد.»

سونامی نامه‌های جعلی در شورای عالی استان‌ها/ مافیای باغ‌کشی اینبار در دیوان عدالت اداری نفوذ کردند!

نامه جعلی ارسال شده به شورای شهر تهران

اشاره این نامه‌ جعلی به بررسی پرونده‌هایی است رای باغ یا غیرباغ آن‌ها در بازه زمانی صادر شده که کمیسیون ماده ۷ مرجع تشخیص باغ و غیرباغ بوده، اما چندی بعد از سوی دیوان عدالت اداری، بر پایه تغییر قانون این کمیسیون صلاحیت خود را از دست می‌دهد و به همین دلیل در این دوره و با درخواست برخی از اعضای شورا، نزدیک به ۶۱ پرونده از همان دوره، برای بررسی دوباره به صحن شورا می‌آیند. موضوعی که با مخالفت جدی برخی از اعضای شورا روبرو بود و می‌گفتند دیگر نباید پرونده‌های فوق بررسی شود. البته تاکید این اعضا بیشتر بر پرونده‌هایی بود که رای غیرباغ گرفته و تمایلی بر بررسی دوباره و صدور احتمالی رای باغ نداشتند. در نهایت، اما لابی برخی از اعضا بر سر این موضوع به نتیجه نرسید و پرونده این ۶۱ پلاک در صحن شورا بررسی دوباره خواهد شد.

حالا فرد مذکور با جعل دو نامه « دیگری به رییس مجلس درباره اصلاحیه آیین نامه اجرایی ماده یک قانون اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها» از شورای عالی استان‌ها «مطابق با نامه ارسالی رییس شورای عالی استان‌ها به رییس شورا» دیوان عدالت اداری را به سمت ارسال نامه‌ای برده که طی آن تصمیمات عطف به ماسبق نشده و شورا را دارای صلاحیت برای بررسی این پرونده‌ها و از جمله همین ملک ۱۳۰۰ متری نمی‌داند. ملکی که در کمیسیون‌های تخصصی رای باغ گرفته و با ضوابط خانه باغ، مجاز به ساخت تعداد طبقه زیادی نخواهد شد.

تخلف در شهرداری تهران

گفته می‌شود چند تن از اعضای شورای شهر  فعلی با این پرونده و تلاش برای گرفتن رای غیرباغ یا بررسی نشدن آن در صحن همراهی کرده‌اند و مطابق با اخبار ارسالی، فرد جعل کننده، از سوی قوه قضاییه مورد پیگرد قرار گرفته است. شورای عالی استان‌ها نیز نامه‌ها را بعد از اطلاع، اصلاح کرده و به رییس شورا رد نامه‌های جعلی را اطلاع داده است.

شورای شهر تهران

سندی که تایید کرده نامه جعلی به شورای شهر تهران ارسال شده است

بیشتر بخوانید:
برای کسانی که صدمات جبران ناپذیری به پوشش زدند پرونده قضایی تشکیل می‌شود