صدور بالغ ‌بر ۴۰۰۰ برگه تردد در روز گذشته/ کارت تردد به‌صورت فردی صادر نمی‌شود
صدور بالغ ‌بر ۴۰۰۰ برگه تردد در روز گذشته/ کارت تردد به‌صورت فردی صادر نمی‌شود
خزر: برای تردد داخل شهرستان به‌ هیچ‌ وجه برگه ترددی صادر نمی‌شود و افرادی که ساکن شهرستان رشت هستند ولی پلاک خودروی آنان غیربومی (خارج استانی) است تنها با در دست داشتن کارت ملی بومی یا ارائه مستندات دیگر از قبیل سند یا اجاره‌نامه منزل مسکونی خود به پلیس، جریمه نخواهند شد.

به گزارش خزرآنلاین، علی فتح‌اللهی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صدور برگه تردد برای شاغلین ادارات و شرکت‌ها که شهرستان محل خدمتشان  با محل زندگی آنان متفاوت است از طریق مکاتبه رئیس اداره یا شرکت و به‌صورت تجمیعی با فرمانداری صورت می‌پذیرد، اظهار کرد: با توجه به تعداد بسیار بالای ادارات، شرکت‌ها و واحدهای تولیدی مستقر در شهرستان رشت و عدم امکان ارائه خدمت به‌صورت فردی به این افراد، ضرورت دارد شاغلین از مراجعه مستقیم به فرمانداری با جدیت پرهیز کنند چرا که به ‌هیچ‌ وجه به‌صورت فردی برای آنان برگه تردد صادر نمی‌شود.

وی با اشاره به حضور انبوهی از شهروندان در فرمانداری رشت در روز گذشته جهت دریافت برگه تردد، افزود: بسیاری از این مراجعات به‌صورت غیرضروری بوده است، به‌ عنوان‌ مثال برای تردد داخل شهرستان به‌ هیچ‌ وجه برگه ترددی صادر نمی‌شود و افرادی که ساکن شهرستان رشت هستند ولی پلاک خودروی آنان غیربومی (خارج استانی) است تنها با در دست داشتن کارت ملی بومی یا ارائه مستندات دیگر از قبیل سند یا اجاره‌نامه منزل مسکونی خود به پلیس، جریمه نخواهند شد.

به گفته فرماندار رشت، این افراد نگرانی بابت ثبت تخلف از سوی دوربین‌های راهنمایی و رانندگی نداشته باشند چرا که با ارائه مستندات اثبات‌کننده سکونت در شهر، جریمه آنان لغو می‌شود.

فتح‌اللهی با بیان اینکه تنها در روز گذشته برای بالغ‌بر چهار هزار نفر از افراد واجد شرایط، از سوی فرمانداری برگه تردد صادرشده است، تصریح کرد: علاوه بر این، به دلیل مراجعه  غیرضروری افراد، باوجود بسیج تمامی کارمندان فرمانداری جهت پیگیری مشکلات مراجعان، شاهد تراکم جمعیتی زیاد مراجعان در فرمانداری بودیم.

وی با تأکید بر لزوم وجود سعه‌صدر و همکاری از سوی آحاد مردم شریف شهرستان، بیان کرد: بدون وجود این تعامل و همکاری و با مراجعه غیرضروری هزاران نفر به فرمانداری، یقیناً در ارائه خدمات به افراد ذی‌حق با مشکل مواجه خواهیم شد.

بیشتر بخوانید:
اجرای برنامه شهر سالم – شهرپایدار مهم ترین برنامه دانشگاه علوم پزشکی است