ضرب و شتم ماموران منابع طبیعی تالش از سوی متصرف اراضی ملی
ضرب و شتم ماموران منابع طبیعی تالش از سوی متصرف اراضی ملی
خزر: سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش گفت: فردی که به حصارکشی و تصرف اراضی ملی مشغول بود، در مقابل اعتراض و تذکر ۲ مامور این اداره، به آنها حمله‌ور شد و مورد ضرب و شتم قرار داد.

به گزارش خزرآنلاین، سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش گفت: فردی که به حصارکشی و تصرف اراضی ملی مشغول بود، در مقابل اعتراض و تذکر ۲ مامور این اداره، به آنها حمله‌ور شد و مورد ضرب و شتم قرار داد.

آرش شادپور شامگاه پنجشنبه  اظهار کرد: امروز ماموران یگان حفاظت واحد خاله سرا ۵۷ بخش اسالم تالش در حین رفع تصرف هزار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی، از سوی فرد متصرف مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و یکی از ماموران دچار شکستگی بینی و دیگری بصورت سطحی زخمی شد.

وی ادامه داد: خاطی، ۶ ماه قبل نیز به دلیل تصرف همان اراضی جریمه شده بود و این بار علاوه بر تکرار تخلف، با حمله به ماموران منابع طبیعی بر جرم خود افزود.

در اوایل ماه جاری نیز چهار قاچاقچی چوب آلات جنگلی در منطقه جوکندان تالش، ۲ نیروی منابع طبیعی این شهرستان را مورد ضرب و شتم قرار داده و متواری شده بودند و در ۱۵ همین ماه با همراهی نیروی انتظامی و با حکم‌قضایی دستگیر کردند.

حدود ۴۰ درصد جنگل های گیلان در تالش واقع شده و از نوع جنگل های هیرکانی است و از ۲۴۲ هزار هکتار عرصه منابع ملی در تالش، ۱۷۰ هزار هکتار جنگل، ۷۱ هزار هکتار مرتع و ۲ هزار هکتار شامل اراضی ساحلی است .

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.