چرا لاهیجان در طرح مسکن ملی نیست؟
چرا لاهیجان در طرح مسکن ملی نیست؟
خزر: اگرچه در سامانه ثبت نام طرح مسکن ملی نام گیلان به چشم می خورد اما در بین شهرهای قابل انتخاب از استان گیلان، ردی از شهر لاهیجان نیست!

به گزارش خزرآنلاین، مسکن و داشتن سرپناه یکی از مهم‌ترین و از نیازهای اولیه بشر است که با گذشت زمان و پیشرفت در حوزه ساخت و ساز رونق بیشتری پیدا کرده است. این همان نیازی است که دولت در قالب طرح مسکن ملی در گیلان و سایر استان ها به دنبال رفع آن است. در واقع این طرح برای تکمیل کردن طرح ناتمام مسکن مهر مطرح شده و قرار بر این است که در طی چند مرحله به اجرا در بیاید. زمین مورد نیاز این طرح از سوی دولت تامین می‌شود و در این طرح سعی بر این است که مشکلات طرح مسکن مهر رفع شود. 

اگرچه نام استان گیلان هم در سامانه ثبت نام طرح مسکن ملی به چشم می خورد اما در بین شهرهای قابل انتخاب از استان گیلان، ردی از شهر لاهیجان نیست! این در حالی است که لاهیجان یکی از شهرستان های مهم استان گیلان بوده و بسیاری از شهروندان لاهیجانی، نیازمند فرصتی برای ثبت نام در این طرح و تحقق رویای خانه دار شدن هستند.

در همین راستا، فرماندار لاهیجان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین و در پاسخ به این سوال که چرا نام لاهیجان در بین شهرستان های قابلا انتخاب در طرح مسکن ملی نیست، می گوید: در همین خصوص، دیروز نشستی را با حضور مدیر کل مسکن و شهرسازی و مدیرکل کار و رفاه اجتماعی برگزار کردیم. در این نشست عنوان شد که بر اساس آخرین بررسی و ارزشیابی که شهرسازی انجام داده، فعلا لاهیجان فاقد اراضی ملی می باشد! 

فرماندار لاهیجان ادامه داد: البته با توجه به تاکیدات فراوان ما و لزوم ارایه این فرصت برای خانه دار شدن جوانان لاهیجی، قرار شد با هماهنگی بخش خصوصی و دستگاه های اجرایی و قولی که مدیر کل مسکن شهرسازی داده، تمهیداتی فراهم بشه تا شهروندان لاهیجانی هم قادر به ثبت نام در این طرح باشند.

محمودی افزود: البته چند قطعه اراضی ملی در چند بخش مختلف مرکزی شناسایی شده که انشالله در صورت عدم وجود مشکل آن را به مسکن شهرسازی تقدیم می کنیم تا برای ثبت نام جوانان لاهیجان در طرح مسکن ملی تخصیص یابد.

فرماندار لاهیجان در پایان گفت: طبق قولی که از مدیرکل مسکن و شهرسازی استان گرفتیم، ایشان گفتند که حتما نام شهرستان لاهیجان در فاز دوم ثبت نام طرح مسکن ملی بوده و قابل انتخاب از طریق سامانه خواهد بود.