طرح نام غیربومی ها برای تصدی بر منطقه آزاد انزلی؛ به نام غیربومی به کام گزینه بومی؟!
طرح نام غیربومی ها برای تصدی بر منطقه آزاد انزلی؛ به نام غیربومی به کام گزینه بومی؟!
خزر: چند روزی است که تحرکات رسانه ای قابل تاملی در معرفی گزینه های احتمالی تصدی بر منطقه آزاد انزلی در سطح برخی رسانه ها به چشم می خورد.

به گزارش خزرآنلاین، چند روزی است که تحرکات رسانه ای قابل تاملی در معرفی گزینه های احتمالی تصدی بر منطقه آزاد انزلی در سطح برخی رسانه ها به چشم می خورد.

تحرکاتی که بعضا به دنبال القای احتمال انتخاب قریب الوقوع یک گزینه غیربومی برای تصدی بر منطقه آزاد انزلی و لزوم ممانعت از بروز آن است!

با این حال، شنیده ها از منابع موثق حکایت از آن دارد که در صورت نهایی شدن تغییر در راس منطقه آزاد انزلی، تاکنون محتمل ترین گزینه برای تصدی بر کرسی این سازمان مهم و اثرگذار، محمدباقر باقرزاده مدیرکل فعلی صدا و سیما گیلان است که از قضا گزینه ای بومی بوده و اصالتی املشی دارد.

 البته، این روزها بومی گزینی به رویه تقریبا ثابتی در انتصابات استان تبدیل شده و به شکل قابل تاملی برخی از مدیران تازه منصوب شده، بومی و از منطقه جغرافیایی شرق گیلان انتخاب می شوند (محمد فائزی، سرپرست فعلی آموزش و پرورش – سیاوش آقاجانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان – ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان – حسین محمدیان مدیرکل دفتر استاندار گیلان و … ) که اگرچه ممکن است امری اتفاقی باشد اما اگر در بر همان پاشنه بچرخد، از این منظر هم باید برای باقرزاده نسبت به گزینه های غیربومی، شانس بیشتری برای تصدی بر منطقه آزاد انزلی قائل بود.

 هر چه که هست، طرح نام گزینه های غیربومی برای تصدی بر منطقه آزاد انزلی که معمولا همراه با تقبیح رسانه ای است، حتی اگر معلول سناریویی خودخواسته برای برجسته سازی ویژگی خدادادی بومی بودن نباشد، عاملی است که می تواند نقش تاثیرگذاری در بر کرسی نشاندن یک مدیرعامل بومی در راس منطقه آزاد انزلی ایفا کند.