عباسی و چالش هایش در استانداری گیلان!
عباسی و چالش هایش در استانداری گیلان!
خزر: هر چه که هست عباسی در منصب پیش رو کار سختی را بر عهده خواهد داشت. برآورده کردن انتظارات جریان اصولگرا مبنی بر حذف نیروهای بنفش از یک سو و مدیریت چالش های فعلی و موانعی که ممکن است در آینده پیش روی وی قرار بگیرد از سوی دیگر، روزهای پرکاری را برای استاندار گیلان به ارمغان خواهد آورد. 

به گزارش خزرآنلاین، انتصاب عباسی به عنوان استاندار گیلان خط پایانی بر گمانه زنی های رسانه ای بود. مردی که انتظار می رفت به مانند برخی از هم قطاران پیشین خود در دولت احمدی نژاد، بتواند کرسی وزارت را در دست بگیرد، سرانجام به استانداری یکی از استان های کوچک اما مهم کشور منصوب شد تا فرصت زنده کردن یاد و خاطره استاندار فقید و محبوب بومی گیلان را به دست بیاورد. 

عباسی اما در این راه با چالش های جدی مواجه خواهد بود. نخستین، رقابت ادامه دار نظرعلی علیزاده با اوست. رقابتی که دامنه اش از انتخابات مجلس به انتصاب استاندار کشیده شده و به نظر از این به بعد هم جدی تر از گذشته ادامه خواهد داشت. بالاخره علیزاده هم یکی از گزینه های مطرح برای تصدی بر استانداری گیلان بوده و حالا با انتصاب رقیب انتخاباتی اش به عنوان استاندار گیلان، پازل ناکامی هایش کامل تر از همیشه شده است. به هر حال علیزاده از چهره های تاثیرگذار جریان اصولگرایی در گیلان بوده و جایگاه ویژه ای در بین جوانان انقلابی و اصولگرا دارد. در یادداشت اخیری که از او در برخی رسانه ها منتشر شده هم اگرچه مستقیما اشاره ای به موضوع انتخاب عباسی به استانداری گیلان نشده اما به قول علیزاده این هم امتحانی و آزمایشی و آموزشی برای یک صحنه دیگر و روی دیگر از این سبک مبارزه می باشد!  

چالش بعدی اما در مخالفت نماینده فعلی رودسر نهفته است. صفری را می بایست در زمره مخالفین این انتصاب دسته بندی کرد چرا که حضور عباسی در راس استانداری گیلان برای نماینده فعلی رودسر یک خطر بالقوه محسوب خواهد شد. سابقه حضور عباسی در مناصب مدیریتی نشان داده که وی توجه ویژه ای به همشهریانش به خصوص در حل مشکلات مربوط به اشتغال آنان دارد و این همان عاملی است که می تواند پایگاه رای بسیار مناسبی برای عباسی در انتخابات بعدی مجلس رقم زده و عملا ابقای صفری را در کرسی نمایندگی مجلس با اما و اگر روبرو کند. به هر حال انتصاب عباسی به عنوان استاندار گیلان را باید نخستین شکست صفری در دوگانه عباسی-صفری محسوب کرد به خصوص آن که صفری بارها بر رد تمام گزینه های اعلامی مجمع نمایندگان توسط وزارت کشور تاکید داشته و در آخرین گفتگویش با خبرنگار خزرآنلاین هم گفته بود ۳ گزینه معرفی شده توسط مجمع نمایندگان گیلان (که عباسی هم جز آنان بود) توسط وزارت کشور رد شده اند! 

هر چه که هست عباسی در منصب پیش رو کار سختی را بر عهده خواهد داشت. برآورده کردن انتظارات جریان اصولگرا مبنی بر حذف نیروهای بنفش از یک سو و مدیریت چالش های فعلی و موانعی که ممکن است در آینده پیش روی وی قرار بگیرد از سوی دیگر، روزهای پرکاری را برای استاندار گیلان به ارمغان خواهد آورد. 

بیشتر بخوانید:
اعلام اسامی اعضای شورای اسلامی فومن