عدم اجرای آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری از علل عمده ساخت‌وسازهای غیرمجاز در رشت است
عدم اجرای آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری از علل عمده ساخت‌وسازهای غیرمجاز در رشت است
خزر: شأن نظارتی شورای شهر، نظارت بر مدیریت شهری و اصلاح ساختارهای غیرقانونی و رویه‌های فسادزای اداری در بدنه شهرداری است که باید بیش از گذشته به آن پرداخته شود.

به گزارش خزرآنلاین،  سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان با بیان اینکه به‌موجب قانون دو وظیفه اصلی شورای شهر نظارت بر مدیریت شهری و قانون‌گذاری محلی است، به موضوع ضعف در مدیریت شهری کلان‌شهر رشت اشاره و اظهار کرد: باید مابین اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری هماهنگی و انسجام بیشتری در راستای اجرای قوانین و مقررات شهری ایجاد شود تا با اصلاح رویه‌های ناصواب و فسادزا، دسترسی شهروندان به خدمات به سهولت انجام گیرد.

وی عدم اجرای آرای قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری را از علل عمده ساخت‌وسازهای بی‌رویه و غیرمجاز در سطح شهر رشت دانست و افزود: شأن نظارتی شورای شهر، نظارت بر مدیریت شهری و اصلاح ساختارهای غیرقانونی و رویه‌های فسادزای اداری در بدنه شهرداری است که باید بیش از گذشته به آن پرداخته شود.

 دادستان مرکز استان با تأکید بر وظایف نظارتی شورای شهر، گفت: نظارت شورا بر ساخت و سازها قابل‌قبول نیست و باید در حوزه ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهر رشت که امنیت و آسایش شهروندان را مختل نموده است نظارت مستمر و اثرگذار صورت گیرد.

۰/۵ (۰ نظر)