عدم سکونت عضو شورای شهر رشت در شفت مشکل قانونی ندارد!
عدم سکونت عضو شورای شهر رشت در شفت مشکل قانونی ندارد!
خزر: فرماندار شفت گفت: مثلا مدیران هلال احمر، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن ساکن اینجا نبوده و در رشت سکونت دارند. مدیر آب و فاضلاب و مخابرات ما هم اینجا نیستند! تازه اینها مهم ترند!

به گزارش خزرآنلاین، نادر حسینی عضو شورای شهر رشت اخیرا به عنوان سرپرست کمیته امداد شهرستان شفت منصوب شده است. این انتصاب از این جهت قابل توجه است که بر طبق ماده ۱ «آیین نامه لزوم اقامت مدیران در محل مأموریت خود» که در تاریخ بیستم شهریور ۱۳۸۴ به تصویب هیات وزیران رسیده، کلیه دستگاههای اجرایی موظفند در انتخاب و انتصاب رؤسا و مدیران واحدهای اجرایی در سطوح استان، شهر و شهرستان، از افراد واجد شرایط ساکن در محل خدمت استفاده نمایند. از سوی دیگر، اعضای شورای شهر هم می بایست در حوزه انتخابیه خود سکونت داشته باشند. پس نادر حسینی می بایست از یک سو به عنوان سرپرست کمیته امداد شفت، ساکن شفت باشد و از سوی دیگر به عنوان عضو شورای شهر رشت، ساکن رشت!

این همان موضوعی است که به اذعان برخی صاحب نظران نادر حسینی، عضو فعلی شورای شهر رشت و سرپرست کمیته امداد شفت را مجاب می کند بین عضویت در شورای اسلامی شهر رشت یا سرپرستی کمیته امداد شفت، یکی را برگزیند. نظر فرماندار شفت اما چیز دیگری است. 

ابراهیم چراغی، فرماندار شهرستان شفت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین می گوید: مصوبه هیات وزیران فقط در خصوص مدیران حوزه امنیتی است!

وی می افزاید: مدیران امنیتی و مدیران انتظامی باید سکونت داشته باشند اما در خصوص سایر مدیران، دولت موظف است به آنها خانه ی سازمانی بدهد مگر آن که خودشان بومی بوده و در محل خدمت، دارای خانه باشند. .

وی ادامه داد: خواسته ما اینست که تا آنجایی که امکان دارد، مدیران در شهرستان محل فعالیت خودشان سکونت داشته باشند اگرچه بین شفت تا رشت راه زیادی هم نیست.

فرماندار شفت با بیان اینکه خیلی از مدیران دیگر ما هم در شفت سکونت ندارند، می افزاید: مثلا مدیران هلال احمر، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن ساکن اینجا نبوده و در رشت سکونت دارند. مدیر آب و فاضلاب و مخابرات ما هم اینجا نیستند! تازه اینها مهم ترند! در مواقع بحرانی و حساس به آن ها اعلام می کنیم اگر اتفاقی افتاد شما شبانه روز باید در اینجا باشید و در محیط کارتان بخوابید. حتی اگر ساکن رشت هم باشید در مواقع بحرانی باید اینجا باشید. حالا این بنده ی خدا که فعلا سرپرست شده و باید ببینیم در اینده چه می شود!