تذکر نماینده مردم رشت به مسئولان کشاورزی | ضرورت برنامه ریزی برای توزیع منابع آبی
تذکر نماینده مردم رشت به مسئولان کشاورزی | ضرورت برنامه ریزی برای توزیع منابع آبی
خزر: نهاده‌های کشاورزی یکی دیگر از نگرانی های کشاورزان بوده که روند افزایشی آن مشکلاتی را برای آنان  فراهم کرده است.

به گزارش خزرآنلاین، سید علی آقازاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در رشت با اشاره به نگرانی کشاورزان به دلیل کمبود بارش‌های امسال به ویژه در مناطق بالادستی، اظهار کرد: مسئله نگرانی از کمبود آب در کشاورزی مطرح شده که برای جلوگیری از آسیب به کشاورزی، یکسری تمهیدات لازم فراهم و ظرفیت‌های لازم را مسئولین مربوطه در دستور کار قرار دادند.

وی با تاکید بر لزوم توجه مسئولین مربوطه به پیش‌بینی برای تجهیزات موتور آلات، منابع آبی و برنامه‌ریزی برای توزیع آب زراعی گفت: نهاده‌های کشاورزی یکی دیگر از نگرانی های کشاورزان بوده که روند افزایشی آن مشکلاتی را برای آنان  فراهم کرده است.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظیفه نمایندگان برای پیگیری مستمر مطالبه مردم و کشاورزان به ویژه در فصل زراعی، افزود: همه تلاش خود را به کار می بندیم تا مسئولین مربوطه ساز و کار اجرایی لازم را فراهم کنند تا کشاورزی آسیب ندیده و کشاورزان با آسودگی خاطر کارخود را پیش ببرند.

علی آقازاده با اشاره به اینکه به دلیل معاشرت بیشتر با مردم نسبت به مسئولین امر، در جریان مشکلات کشاورزی قرار گرفته و به مسئولین مربوطه رفع معضلات کشاورزان را متذکر می‌شوم‌ گفت: به مسئولین ملی و استانی تذکر می دهم، دقت لازم را در مدیریت منابع آبی و برنامه‌ریزی لازم برای کشاورزی داشته باشند تا خاطر کشاورزان بیش از این آزرده نشود.

وی با تاکید بر لزوم پشتیبانی موثر مسئولان ملی در فراهم کردن تجهیزات و مدیریت منابع آبی و حمایت از مسئولان استانی، بیان کرد: تامین نهاده های کشاورزی، صنایع تبدیلی، رفع موانع بازرگانی و صادرات و تولید محصولاتی مانند برنج، چای و مرکبات مورد توجه نمایندگان گیلان قرار دارد.

بیشتر بخوانید:
دعوت به همکاری بنیاد مسکن گیلان در بخش نگهداری و تعمیرات ماشین آلات سنگین