نوسازی بخشی از نیروگاه برقابی سد سفیدرود پس از ۵۶ سال از زمان بهره‌برداری
نوسازی بخشی از نیروگاه برقابی سد سفیدرود پس از ۵۶ سال از زمان بهره‌برداری
خزر: عمران مومنی، مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای گیلان از نوسازی بخشی از نیروگاه برقابی سد سفیدرود پس از ۵۶ سال بهره برداری خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، عمران مومنی مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای گیلان از نوسازی بخشی از نیروگاه برقابی سد سفیدرود پس از ۵۶ سال بهره برداری خبر داد.

عمران مومنی، مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اعلام این خبر گفت: با توجه به گذشت بیش از ۵۶ سال از زمان بهره برداری نیروگاه برقابی سد سفیدرود و پیری و فرسودگی تجهیزات آن پس از انجام پایش و تست‌های بهره برداری و عمرسنجی تجهیزات، شرکت سهامی اب منطقه‌ای گیلان اقدام به نوسازی یک دستگاه ترانسفورماتور قدرت در سال جاری نموده است.

گفتنی است این ترانسفورماتور به ارزش ریالی ۶۰ میلیاردریال در حال نصب است و در تابستان امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

پنجمین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان

محمد جواد خانی‌پور با اعلام این خبر گفت: پنجمین مرحله آبگذاری کانال چپ سنگر (اراضی مناطق مرکزی شامل شهرستانهای رشت و خمام) از صبح روز هشتم تیر ماه به مدت ۸ روز انجام و سپس ۵ روز قطع می‌شود.

وی افزود: آب کانال راست سنگر (اراضی شالیزارهای مناطق شرقی گیلان) نیز پس از اتمام پنجمین مرحله آبگذاری در این مناطق، از صبح روز هشتم تیر ماه به مدت ۵ روز قطع و پس از آن به مدت ۸ روز آبگذاری انجام خواهد شد.

خانی‌پور ضمن تأکید بر لزوم رعایت فعالیت‌های کشاورزی بر اساس تقویم آبیاری اظهار داشت: کشاورزان زحمتکش گیلانی جهت تسهیل در امر آبرسانی به شالیزارهایشان اقدام به لایروبی انهار بین مزارع نمایند.

معاون حفاظت بهره برداری آب منطقه‌ای گیلان برای مواجه نشدن کشاورزان پایین دست با کمبود آب تصریح کرد: در صورتی که کشاورزانی با مشکل کم آبی روبرو باشند، می‌توانند چاههای‌شان را برای آبیاری اراضی شالیزاری وارد مدار بهره برداری کنند؛ ضمن آنکه کشاورزان بالا دست با رعایت حقوق یکدیگر باید نوبت‌بندی‌ها را رعایت کنند.

وی در پایان اعلام داشت: با توجه به فصل گرما، شهروندان گرامی به جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی احتمالی، از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری و تأسیسات آبی به منظور شنا جدا خودداری نمایند.

 

بیشتر بخوانید:
فشار بر شهردار و شهرداری هر لحظه بیشتر و بیشتر می شود