عملکرد قابل تامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان؛ بستن مسیر در روز آفتابی و باز گذاشتن مسیر در شب برفی!
عملکرد قابل تامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان؛ بستن مسیر در روز آفتابی و باز گذاشتن مسیر در شب برفی!
خزر: ای کاش مسئولان راهداری گیلان به جای مسدودسازی و یا تداوم مسدودیت محورهایی که شرایط جوی مناسبی دارند، محورهای حادثه خیز و لغزنده را در زمان مناسب مسدود کنند تا خدای نکرده شاهد بروز حوادثی مانند آن چه که در جاده لاریخانی دیلمان سیاهکل اتفاق افتاده و منجر به مرگ کودک ۱۱ ساله شد، نباشیم.

 به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که انحراف از مسیر یک دستگاه تریلی در جاده لاریخانی دیلمان سیاهکل و برخورد آن با چند خودروی پارک شده، منجر به مرگ تلخ کودک ۱۱ ساله در محل حادثه و مصدومیت شدید برخی سرنشینان این خودروها شد. 

 علت بروز این اتفاق تلخ هم به گفته رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سیاهکل، نبستن زنجیر چرخ و لغزنده بودن جاده لارخانی عنوان شد. 

این اتفاق تلخ در حالی رخ داد که هواشناسی گیلان، قبل تر پیش بینی بارش برف در ارتفاعات را کرده بود و چه بسا اگر این محور، توسط عوامل راهداری مسدود می شد، هیچگاه واقعه تلخ مرگ یک کودک بی گناه رقم نمی خورد. 

با این حال، امروز و در حالی که شرایط جوی گیلان مناسب بوده و بارشی هم در کار نبود، جاده پونل به خلخال در منطقه زندانه و در نزدیکی راهدارخانه زندانه، توسط موانع شنی مسدود شده بود! این در حالی بود که نشانی از لغزندگی در سطح این جاده وجود نداشته و هوا هم آفتابی و بدون بارش بود.

 حتی اگر مسدود سازی این جاده طی روزهای قبل هم صورت گرفته باشد، ادامه مسدود بودن آن در روزهای آفتابی اخیر جای تعجب است! به خصوص آنکه این جاده یکی از محورهای مهم مواصلاتی استان گیلان به استان اردبیل محسوب می شود. 

 ای کاش مسئولان راهداری گیلان به جای مسدودسازی و یا تداوم مسدودیت محورهایی که شرایط جوی مناسبی دارند، محورهای حادثه خیز و لغزنده را در زمان مناسب مسدود کنند تا خدای نکرده شاهد بروز حوادثی مانند آن چه که در جاده لاریخانی دیلمان سیاهکل اتفاق افتاده و منجر به مرگ کودک ۱۱ ساله شد، نباشیم.