غلامعلی رخشانی مهر خبر داد: کسب رتبه سوم در هشتمین کنفرانس منطقه ای سیرد
غلامعلی رخشانی مهر خبر داد: کسب رتبه سوم در هشتمین کنفرانس منطقه ای سیرد
خزر: یکی دیگر از مزیت‌های این کنفرانس برای کشورمان مطرح شدن نام ایران به لحاظ عرضه بحث تاب آوری شبکه توزیع برای نخستین بار بود که توجه صنعت برق جهان را به خود معطوف ساخت.

به گزارش خزرآنلاین، هشتمین کنفرانس منطقه ای سیرد به عنوان یکی از مهمترین رویداد علمی صنعت توزیع برق کشور بصورت آنلاین در محل مرکز پایش صنعت برق ایران در شرکت توانیر و باحضور مهندس همایون حائری معاون برق و انرژی وزیر نیرو، مهندس محمد حسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر و مهندس غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و رئیس اجرایی کنفرانس برگزارشد

در آیین افتتاح این کنفرانس حائری افزود : برگزاری این کنفرانس مزیت‌های زیادی برای کشورمان به همراه داشته که مهمترین آن ارتقای علمی جایگاه بخش توزیع در بین جهان است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو اضافه کرد: یکی دیگر از مزیت‌های این کنفرانس برای کشورمان مطرح شدن نام ایران به لحاظ عرضه بحث تاب آوری شبکه توزیع برای نخستین بار بود که توجه صنعت برق جهان را به خود معطوف ساخت.

در ادامه این آیین غلامعلی رخشانی مهر با اشاره به کشورهای حاضردر کنفرانس گفت: اعضای دائم کنفرانس سیرد را اکثر کشور‌های اروپایی تشکیل می‌دهند و تنها سه کشور آمریکا، چین و ایران عضو دائم غیر اروپایی این کنفرانس هستند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر از تشکیل ۶ کمیته فنی و تکنیکی این کنفرانس در کشورمان خبر داد و گفت: تغییرات بخش توزیع در جهان به گونه‌ای است که باید به این تغییرات توجه جدی‌تری داشته باشیم تا بتوان از دستاورد‌های جهانی در کشور استفاده کرد.

گفتنی است در هشتمین کنفرانس منطقه ای سیرد که اسفند سالجاری برگزار شد ، شرکت توزیع برق استان گیلان با پذیرش ۱۶ مقاله علمی و تخصصی رتبه سوم کل کشور را کسب کرد .

بیشتر بخوانید:
لیست غیررسمی ثبت نام کنندگان انتخابات شورای شهرهای آستانه اشرفیه و کیاشهر