اقدام عجیب فرماندار خمام و استنکاف از دستور ستاد استانی مدیریت کرونا!
اقدام عجیب فرماندار خمام و استنکاف از دستور ستاد استانی مدیریت کرونا!
خزر: همین اظهارنظر قاسم نژاد کافی بود تا بوستان های رشت در روز طبیعت پذیرای تعداد زیادی از شهروندان رشتی باشند. مردمی که فارغ از درست یا غلط بودن تجمع شان، بدون محدودیت قانونی به دامن طبیعت آمده بودند تا سنت هرساله را به جا آوردند.

به گزارش خزرآنلاین، یازدهم فروردین ماه بود که جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان با اشاره به آخرین تصمیمی که در نشست رییس جمهور با رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مدیریت کرونا اتخاذ شد، گفت: هر گونه گردهمایی و تجمع در بوستانها و فضای سبز در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع می باشد.

وی همچنین با بیان اینکه در شهرهای زرد و آبی، ممنوعیتی جهت حضور مردم در تفرجگاه ها و پارک ها وجود ندارد، گفت: تاکید می شود مردم رعایت پروتکل های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی را همچنان به طور جدی مورد توجه قرار دهند.

همین اظهارنظر قاسم نژاد کافی بود تا بوستان های رشت در روز طبیعت پذیرای تعداد زیادی از شهروندان رشتی باشند. مردمی که فارغ از درست یا غلط بودن تجمع شان، بدون محدودیت قانونی به دامن طبیعت آمده بودند تا سنت هرساله را به جا آوردند.

با این حال، در مجاورت رشت، در بر پاشنه دیگری می چرخید چرا که عوامل شهرداری خمام علیرغم اظهارات صریح جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان مبنی بر آزاد بودن حضور مردم در بوستان ها در شهرهای زرد و آبی، با نصب بنرهایی خبر از ممنوع بودن حضور مردم در بوستان ها در روز طبیعت دادند. این در حالی بود که طبق آخرین رنگ بندی کرونایی، شهر خمام در وضعیت نارنجی یا قرمز قرار نداشته و عملا خمامی ها هم همچون شهروندان رشت می توانستند از تفرجگاه های درون شهری بهره مند شوند. 

در همین راستا، شهردار خمام در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین و در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری خمام حضور مردم در روز طبیعت را علیرغم قرمز و نارنجی نبودن وضعیت کرونا در این شهر، ممنوع اعلام کرده است، گفت: فرماندار خمام به ما اعلام کرد که حضور مردم در بوستان ها ممنوع است! 

شهردار خمام در حالی دستور فرماندار را علت اصلی ممانعت از حضور مردم در بوستان ها در روز سیزدهم فروردین امسال دانست که عملا ستاد ملی مدیریت کرونا تنها بر ممنوعیت حضور مردم در بوستان ها در شهرهایی که دارای وضعیت قرمز و نارنجی بوده اند، تاکید داشته است. 

 

بیشتر بخوانید:
مدیران شهرداری رشت تکریم ارباب رجوع را به معنای واقعی کلمه سرلوحه کارشان قرار دهند