فقط بیماران با ریسک بالا به بیمارستان های گیلان مراجعه کنند
فقط بیماران با ریسک بالا به بیمارستان های گیلان مراجعه کنند
خزر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با افزایش مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته و مراقبت بیماران در خانه، بار مراجعه به بیمارستان‌ها کم می‌شود، گفت: با این راهکار، فقط کسانی به بیمارستان مراجعه می‌کنند که نیاز واقعی دارند.

به گزارش خزرآنلاین، آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ابتدا با اشاره به گام پنجم بسیج ملی مقابله با همه گیری کووید – ۱۹ مبتنی بر بیماریابی، رهگیری و واکسیناسیون عمومی، بر انجام واکسیناسیون بر اساس اولویت‌های مشخص شده، استفاده حداکثری از پتانسیل هلال احمر و بسیج و… تاکید کرد.

آبتین حیدرزاده در ادامه با بیان اینکه مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ساعته نقش موثری در غربالگری، بیماریابی و جلوگیری از بستری شدن بیماران در مراکز درمانی را دارند، اظهار داشت: ما باید تعداد مراکز خدمات ۱۶ساعته ارایه خدمات به بیماران کرونا را افزایش دهیم و ازسوی دیگر، راهکار جدید مراقبت از بیماران در خانه ارایه شود تا میزان بار مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها کاهش یابد.

حیدر زاده در خاتمه یادآور شد: با این راهکارها بیماران با خطر زیاد (ریسک بالا) زود شناسایی و به طور مرتب پیگیری و بر اساس شیوه ‌نامه‌ها درمان می‌شوند.

بیشتر بخوانید:
برای مقابله با کرونا تاکنون داروی موثری یافت نشده است