فهرست مراکز منتخب ارایه خدمات اولیه بیماری کرونا در گیلان اعلام شد
فهرست مراکز منتخب ارایه خدمات اولیه بیماری کرونا در گیلان اعلام شد
خزر: به منظور ارزیابی اولیه بیماری کووید -19، درمان سرپایی، ارائه مشاوره و سایر خدمات، فهرست مراکز منتخب خدمات سرپایی ۱۶ و ۲۴ ساعته در گیلان اعلام شد.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: به منظور جلوگیری از مراجعات غیر ضروری موارد مشکوک به بیمارستان ها و نیز دسترسی به موقع بیماران سرپایی به دریافت خدمات بهداشتی و درمانی، ۳۹ مرکز منتخب بصورت شبانه روزی و یا در دو شیفت صبح و عصر آماده ارائه خدمات به عموم می باشد.

دکتر حیدرزاده افزود: خدمات قابل ارائه در مراکز منتخب شامل: ویزیت بیماران مشکوک به کووید – ۱۹، انجام تست تشخیصی PCR، ارائه دارو به بیماران سرپایی بر اساس پروتکل های درمانی، ارجاع بیماران نیازمند به بستری به بیمارستان ها و همچنین آموزش، غربالگری، پیگیری بیماران و اعضای خانواده آنها است.

وی از شهروندان گیلانی درخواست کرد در صورتی که فردی دچار علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس و سایر علائم تنفسی و … بود، با شماره تلفن ۴۰۳۰ تماس گرفته و در صورت نیاز سریعاً به مراکز منتخب ۱۶ ساعته کرونا مراجعه و از خدمات این مرکز بهره مند شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه، مشارکت و همراهی مردم را در کنترل و مقابله با کرونا ویروس موثر دانست و گفت: با توجه به افزایش موارد ابتلاء، به هموطنان عزیز توصیه می شود هشدار ها را جدی بگیرند، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی حتماً از ماسک استفاده نموده و رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات را مد نظر قرار دهند.

جهت مشاهده لیست  مراکز منتخب خدمات جامع سلامت فعال استان گیلان، کلیک کنید

بیشتر بخوانید:
آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!