کدام شهرداری های استان به سامانه ملی دسترسی آزاد به اطلاعات متصل نیستند؟
کدام شهرداری های استان به سامانه ملی دسترسی آزاد به اطلاعات متصل نیستند؟
خزر: بر اساس اطلاعات رسمی موجود دارای 52 شهرداری می باشد که تاکنون فقط 16 شهرداری یعنی متاسفانه حدود به سامانه ملی برگرفته ...

به گزارش خزرآنلاین، بر اساس اطلاعات رسمی موجود دارای ۵۲ شهرداری می باشد که تاکنون فقط ۱۶ شهرداری یعنی متاسفانه حدود به سامانه ملی برگرفته از اطلاعات سامانه ملی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تاکنون شهرداری های رشت، لاهیجان، رودبار، املش، لنگرود، بندر انزلی، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، سیاهکل، رودسر، شفت، ماسال، تالش، فومن، رضوانشهر و آستارا به سامانه متصل شده اند.

بنا به اطلاعات مذکور به غیر از شهرداری رشت که از حدود نیمه اول ۱۳۹۷ و زودتر از سایر شهرداری شهرداری ها به سامانه متصل شده اند،مابقی هم زمان در نهم بهمن ماه ۱۳۹۷ به سامانه اتصال یافته اند،ضمن سه نفر از مسئولان پاسخ گویی شهرداری ها از جنس مونث می باشند.

شهرداری های احمد سرگوراب، اسالم، اطاقور، بازارجمعه( شاندرمن)، بره سر عمارلو، بندر کیاشهر، پره سر، توتکابن، جیرنده، چابکسر، چوبر، حویق، خشکبیجار، خمام، دیلمان، رانکوه، رحیم آباد، رستم آباد، رودبنه، شلمان، کلاچای، کوچصفهان، کومله، گوراب زرمیخ، لشت نشاء، لوشان، لولمان، لوندویل، لیسار، ماسوله، ماکلوان، مرجقل، منجیل، واجارگاه و چاف و چمخاله به سامانه متصل نشدند.

بنا به آمار رسمی، شهرداری های رودسر، شفت، رضوانشهر و آستانه اشرفیه به هیچ یک از درخواست ها پاسخگو نبودند، ترتیب اثر نداده اند و به ترتیب مسئولان واحدهای پاسخ گویی این نهاد ها عبارت است از : “سحر یوسفی نسانی، عباس نیک فطرت ، هوشمند پور قلی ”

شهرداری رشت از زمان اتصال به سامانه مذکور تاکنون ” سیده مریم رضا طبع ازگمی ” ، ” علی رضا قانع صومعه سرایی” و ” لیلا ابراهیم نصیری ” عهده دار سمت مسئول پاسخگویی سامانه ملی بوده اند و بیشترین حجم درخواست ها از این نهاد مرکز استان گیلان به ثبت رسیده است.

شهرداری رشت تا لحظه انتشار این گزارش ۱۳۲ درخواست کسب اطلاعات توسط متقاضیان دریافت کرده و ۱۲۹ مورد پاسخ داده که از این میزان ،۴۲ مورد منجر به ثبت شکایت ،۱۶ مورد سبب پاسخگویی به شکایت گردیده و درصد پاسخ گویی ۷۸ درصد بوده است.

بنا به مستندات موجود نزد ” پایگاه خبری کاشف اسرار” برخی از درخواست های واصل شده از سوی شهرداری رشت اجابت نشده و به بهانه هایی از اجابت درخواست طفره رفته اند.

طبق اطلاعات برگرفته از سامانه ملی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، شهرداری آستارا که مسئولیت سامانه بر عهده ”ایثار اکسیر ” است تاکنون سه درخواست کسب اطلاعات را دریافت کرده که به همه موارد پاسخ داده و منجر به ۱۰۰ درصد پاسخ گویی شده است.

لازم به ذکر است تاکنون فقط ۲۳ از موسسات فعال گیلان از خرداد ماه ۹۶ تا ۱۵ مهر ماه جاری به سامانه متصل شده اند و این آمار به هیچ وجه رضایت بخش نبوده و نیاز است هر چه سریعتر به سامانه جهت شفافیت و پاسخ گویی متصل بشوند، ضمن این که شهرداری رشت واستانداری گیلان بهترین پاسخگویی داشته اند.

/ منبع : https://iranfoia.ir

 

بیشتر بخوانید:
به مناسبت هفته دفاع مقدس؛ مراسم رژه خودرویی از سپاه لنگرود تا ساحل چمخاله

حسب درخواست الکترونیک مدیر مسئول پایگاه خبری ” کاشف اسرار”، مدیر روابط عمومی و مسئول سامان دهی و اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات استانداری گیلان با انجام مکاتبه ای خطاب به کلیه موسسات مشمول قانون، دستور اتصال به سامانه ملی قانون مذکور را صادر کرد.

 

 

  • منبع خبر : کاشف اسرار،