مدیران شهری هنوز نسبت به معلولین و نابینایان بی تفاوت هستند!
مدیران شهری هنوز نسبت به معلولین و نابینایان بی تفاوت هستند!
خزر: قنبر همتی گفت: متاسفانه مدیریت شهری رشت هنوز به نسبت به معلولین و نابینایان بی تفاوت است.

به گزارش خزرآنلاین، قنبر همتی کاندیدای ششمین شورای شهر رشت گفت: متاسفانه مدیریت شهری رشت هنوز به نسبت به معلولین و نابینایان بی تفاوت است!

قنبر همتی با اشاره به ضرورت مناسب سازی معابر برای معلولین و نابینایان گفت: متاسفانه در قرن بیست و یکم و با این همه پیشرفت در علم و تکنولوژی، مدیران شهری رشت توجهی به مناسب سازی معابر ندارند.

وی درباره رمپ های مخصوص ویلچر گفت: اکثر رمپ های پیاده راه ها غیراستاندارد هستند و متاسفانه این مساله در ساخت پیاده راه های جدید هم مثل خیابان ۸ دی اصلا رعایت نشده است.

همتی به مشکلات مسیر نابینایان در پیاده روها اشاره کرد و گفت: تعبیه مسیر نابینایان در پیاده روها بیشتر شبیه دکور است زیرا اکثر آنها غیراصولی نصب می شوند و در برخی از معابر نیز به دیوار یا ساختمان منتهی می شوند که نیازمند رسیدگی هستند.

این کاندیدای شورای ششم شهر با تاکید بر رعایت حقوق شهروندان گفت: شهر رشت محل زندگی همه شهروندان است بنابراین باید در برنامه ریزی و اجرای پروژه ها تمامی ذینفعان را در نظر بگیریم تا کسانی که دارای مشکلات جسمانی هستند از زندگی در رشت لذت برده و از امکانات شهری بهره مند گردند.

بیشتر بخوانید:
مدیر عامل آب گیلان در جلسه شورای فرهنگی عنوان نمود: انقلاب اسلامی ایران خودباوری در مهندسین ایرانی را تقویت کرد