لزوم توجه و حمایت از فعالین عرصه کتاب و کتابخوانی
لزوم توجه و حمایت از فعالین عرصه کتاب و کتابخوانی
خزر: با این حال، جستجوی کوتاهی در فضای مجازی با مضمون بررسی عملکرد اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در تقدیر از کتابخوانان برتر به تصاویری جالب ختم می‌شود. تصاویری که بعضا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان را در حال اهدای لوح‌های تقدیر به فرمانداران نشان می دهد!

به گزارش خزرآنلاین، مهمترین وظیفه سازمان کتابخانه های عمومی، حمایت از سنت حسنه کتاب‌خوانی است.

تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به امر کتابخوانی و نقش مهم آن در ارتقای سطح فرهنگ جامعه هم مزید بر علت شده تا بیش از پیش به این مقوله مهم فرهنگی توجه شود.

در همین راستا، یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین روش های ترویج سنت کتابخوانی، اعطای هدایایی هایی هر چند کوچک اما با ارزش معنوی فراوان به کتابخوانان برتر و معرفی آنان در سطح جامعه با هدف اشاعه امر به معروف است. اقدامی که می بایست توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به عنوان یک سیاست موثر به کار گرفته شود.

با این حال، جستجوی کوتاهی در فضای مجازی با مضمون بررسی عملکرد اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در تقدیر از کتابخوانان برتر به تصاویری جالب ختم می‌شود. تصاویری که بعضا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان را در حال اهدای لوح‌های تقدیر به فرمانداران نشان می دهد!

اگر چه لزوم حمایت مسئولین شهرستانی بخصوص فرمانداران از امر کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست اما می بایست در کنار آن، از کتابخوانان برتر هم حمایت ویژه ای صورت پذیرد.

بی‌تردید سنت حسنه کتاب‌خوانی بدون مشارکت مردم راه به جایی نخواهد برد و هر چقدر هم که از فرمانداران و شخصیت‌های سیاسی تقدیر و تشکر بعمل آید، این مردم هستند که چراغ کتابخانه ها را روشن نگه داشته اند.

در پایان امید است اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در کنار تقدیر از فرمانداران، همچون گذشته به حمایت خود از فعالین عرصه کتاب و کتابخوانی ادامه دهد تا شاهد افزایش هر چه بیشتر جمعیت کتابخوان استان باشیم.

لزوم توجه و حمایت از فعالین عرصه کتاب و کتابخوانی