آثار مثبت اشتغال و حرفه آموزی یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب
آثار مثبت اشتغال و حرفه آموزی یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب
خزر: جلسه شورای اشتغال زندان های گیلان که در زندان مرکزی رشت با حضور تمامی اعضا برگزار شد، محمدی اصل مدیر کل زندان های گیلان آثار مثبت اشتغال و حرفه آموزی را یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب دانست.

به گزارش خزرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های گیلان ، جلسه شورای اشتغال زندان های گیلان که در زندان مرکزی رشت با حضور تمامی اعضا برگزار شد، محمدی اصل مدیر کل زندان های گیلان آثار مثبت اشتغال و حرفه آموزی را یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب دانست.

در این جلسه ضمن بررسی برنامه های آموزشی و حرفه آموزی ، محمدی اصل خرد جمعی و تعامل با مراجع قضایی در جهت اشتغال زایی برای کسب درآمد برای زندانیان و خانواده های آنان را از الویت های اصول سازمانی دانست.

مدیر کل زندان های گیلان افزود ، ایجاد هر چه بیشتر بستر اشتغال و آموزش برنامه های فنی و حرفه ایی می تواند باعث ارتقای امنیت در زندان ها و باز گشت سعادتمندانه زندانی به اجتماع باشد و یادآور شد: فردی که در دروان تحمل کیفر به صورت امانت نزد ما باشد وظیفه داریم با اجرای برنامه هایی که از سوی سازمان زندان ها ی کشور برای سربلندی و حمایت هر چه بیشتر زندانی و خانواده تببین شده است را در سرلوحه امور زندانبانی قرار داد که با این امر برنامه اصلاحی و تربیتی مد نظر سازمان تحقق می یابد و از این منظر زندان و خانواده زندانی از آسیب ها ی اجتماعی رهایی میابند.

مدیر کل زندان های گیلان بازسازی شخصیت ، اصلاح ، کمک در جهت آموزش حرفه ایی ، ایجاد فرصت های شغلی و مخصوصا ارایه خدمات به زندانیان را چه در زمان تحمل کیفر و چه در زمان آزادی از طریق مرکز مراقبت بعد از خروج زندان ها را بسیار مهم دانست و افزود: با کمک دیگر نهادها ، ارگان ها و ادارات که تفاهم نامه هایی هم در این زمینه داریم می توانیم کمک های شایانی در خصوص موارد ذکر شده داشته باشیم.

محمدی اصل با اشاره به اینکه در زمینه های اشتغال اقدامات شاخص حوزه حرفه آموزی داشته ایم گفت: تداوم همکاری با اداره فنی وحرفه ای درراستا ی تفاهم نامه سازمانی در سطح استان وشهرستان ، اعزام مربی توسط جهاد کشاورزی استان وبرگزاری دوره ها واعطای گواهینامه به صورت رایگان ، ادامه تعامل با صنایع دستی وگسترش دوره های صنایع دستی در سطح زندانها و… موار دهایی است که ما را در راستای برنامه های کاهش آسیب موفق می سازد.

۰/۵ (۰ نظر)