محمد دادرس: بازگشت دوباره سامانه بارشی به گیلان| هشدار سطح زرد صادر شد
محمد دادرس: بازگشت دوباره سامانه بارشی به گیلان| هشدار سطح زرد صادر شد
خزر: مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به بازگشت سامانه بارشی به استان از عصر امروز، گفت: با توجه به شرایط هشدار سطح زرد صادر شده است.

به گزارش خزرآنلاین، محمد دادرس با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی این الگوها نشان دهنده بازگشت دوباره سامانه خنک و بارشی از عصر و شب امروز به استان گیلان است.

وی با اشاره به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا، افزود: با نفوذ تدریجی سامانه خنک و بارشی شرایط برای ابرناکی، روند کاهش نسبی دما، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد و بارش تگرگ در مناطق مستعد تا پایان هفته فراهم می‌شود.

دادرس اضافه کرد: آسمان اکثر مناطق استان گیلان برای امروز (یکشنبه) صاف تا قسمتی ابری، افزایش نسبی دما، وزش باد به تدریج طی عصر و شب افزایش ابر، اواخر وقت بعضی مناطق رگبار باران و رعد و برق پیش بینی شده است.

وی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد از سوی اداره کل هواشناسی گیلان، گفت: احتمال آسیب به سازه‌های سست بنیان شهری و روستایی، آبگرفتگی، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، احتمال رانش و لغزش، احتمال برخورد صاعقه و سقوط درختان وجود دارد.

مدیر کل هواشناسی گیلان همچنین تأکید کرد: هشدارهای لازم به بخش کشاورزی به ویژه چایکاران و شالیکاران برای پیش بینی تمهیدات لازم در هنگام بارش‌ها به ویژه وقوع رعد و برق برای جلوگیری بروز هر گونه حادثه‌ای انجام دهند.

بیشتر بخوانید:
مدیرکل جدید فرودگاه رشت منصوب شد