مدیرکل زندان‌های گیلان مطرح کرد: آزادی بیش از ۲۱۹ زندانی با همکاری سپاه قدس گیلان و سازمان بسیج حقوقدانان
مدیرکل زندان‌های گیلان مطرح کرد: آزادی بیش از ۲۱۹ زندانی با همکاری سپاه قدس گیلان و سازمان بسیج حقوقدانان
خزر: رضا محمدی اصل، مدیرکل زندان‌های استان گیلان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون با همکاری سپاه قدس استان و سازمان بسیج حقوقدانان بیش از ۲۱۹ زندانی را آزاد کردیم.

به گزارش خزرآنلاین، رضا محمدی اصل در حاشیه بازدید سردار زهرایی از زندان های استان گیلان، سند تحولی و ماموریتی که در این مسیر مشخص شده را بسیار ارزشمند دانست و اظهار کرد: یکی از تلاش ها برای ساخت بستر اشتغال برای زندانیان و خانواده های آنان حضور کارآفرینان و صاحبنظران فن است.

وی حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و همچنین مقامات استانی را یکی از پله های صعود در زمینه اشتغال برای زندانیان عنوان کرد و افزود: با توجه به توانمندی های بسیج و حضور جهادی در همه عرصه ها، می توانیم در جهت توسعه کار آفرینی و اشتغالزایی زندانیان کمکی های شایانی کسب کنیم.

مدیرکل زندان های گیلان، هر گونه تلاش برای کسب و کار خانواده های زندانیان را با آموزش مناسب برای این گروه هدف بسیار پربار دانست و عنوان کرد: اشتغالزایی برای زندانی و خانواده او فرصتی را برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه فراهم می کند.

محمدی اصل متذکر شد: از ابتدای سال تاکنون با همکاری سپاه قدس استان و سازمان بسیج حقوقدانان بیش از ۲۱۹ زندانی را آزاد کردیم.

وی از کمک ۷۵ میلیون تومانی به خانواده های مددجویان خبر داد و گفت: بسته های معیشتی هر کدام به ارزش ۵۰۰ هزار تومان تحویل خانواده های زندانیان شد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان، همچنین از آزادی ۴۳ نفر از زندانیان مالی استان در جریان سفر رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به استان خبر داد.

سردار محمد زهرایی نیز در ادامه، با اشاره به آغاز نهضت کمک های مومنانه با فرمان مقام معظم رهبری از رمضان سال گذشته تاکنون، اظهار کرد: این نهضت را با توزیع بسته های معیشتی آغاز کردیم و در حال حاضر یک سبد خدماتی ۱۵ قسمتی توسط سپاه استان ها و بسیج نواحی و پایگاه های مقاومت به مردم ارائه می شود.

وی یکی از قسمت های این سبد خدماتی مومنانه را آزادسازی زندانیان جرایم مالی و غیر عمد دانست و افزود: کمک های مومنانه سال ۱۴۰۰ در ۹ مرحله زمان بندی شده که دهه فجر مرحله هشتم است لذا قبل از عید نوروز نیز یک کمک سراسری خواهیم داشت.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، با بیان اینکه در دهه فجر امسال بیش از ۷۰۰ زندانی آزاد خواهند شد، تصربح کرد: همچنین یک میلیون و ۵۰۰ هزار بسته معیشتی هر کدام به ارزش ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان را توزیع خواهیم کرد.

زهرایی، از توزیع ۷۵۰ سری جهیزیه برای زوج های جوان خبر داد و عنوان کرد: بخشی از کمک های مومنانه با محوریت نمایندگان اقلیت های مذهبی و ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به تهیه و توزیع لوازم کمک آموزشی برای دانش آموزان محروم و بازمانده از تحصیل، گفت: کاروان جهادی بسیج در دهه فجر راه اندازی شده و هر روز اختصاص به یکی از اقشار تخصصی بسیح دارد.

رئیس بسیج سازندگی کشور، با بیان اینکه با همکاری سازمان جنگل ها طرح «ایران سرسبز» را با محوریت کاشت نهال های مثمر در دستور کار داریم، عنوان کرد: جهاد آبرسانی به ۷۲۰۰ روستا نیز آغاز شده است.

وی نهضت کمک های مومنانه را یک مسکن ضروری برای کاهش آلام اقتصادی جامعه دانست و بیان کرد: با تاکید رهبر انقلاب، این کمک ها تا رفع کامل تنگناهای معیشتی مردم ادامه دارد و امیدواریم به ثبات اقتصادی برسیم و نیازی به این کمک ها نباشد.

در پایان ضمن بازدید از برنامه های اصلاحی و تربیتی، اشتغال زندانهای گیلان بازدید و از روند عملکرد این برنامه ها برای گروه هدف ابراز خرسندی نمودند.

انتهای پیام