مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان:  احیاء و بازسازی سردهنه نهر محمد قلی پند شاندرمن
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان:  احیاء و بازسازی سردهنه نهر محمد قلی پند شاندرمن
خزر: مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان از احیاء و بازسازی سردهنه نهر محمد قلی پند شاندرمن در شهرستان ماسال خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، مهندس وحید خرّمی با اعلام این خبر افزود : با توجه به وقوع سیلابهای متعدد در سال جاری که منجر به تخریب سردهنه­ های انهار در رودخانه مرغک گردید، اقدامات لازم برای احیاء آنها به عمل آمده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت :احیاء و بازسازی سردهنه نهر محمد قلی پند منشعب از رودخانه مرغک در راستای تأمین نیاز آبی حدود ۷۰ هکتار از اراضی تحت پوشش منطقه در دستور کار قرار گرفت.

مهندس خرّمی ادامه داد : در این راستا، شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان اقدام به شروع پروژه مذکور نمود و امید است تا شروع فصل آبیاری پیش رو ، به اتمام برسد.

رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای گیلان در پایان اعلام داشت: از اجزای این پروژه که تاکنون بالغ بر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد می توان به مواردی از قبیل کف بند گابیونی با روکش بتنی به طول ۱۷ متر و ارتفاع ۴ متر از پی، احداث گوشواره سنگ و ملات در طرفین کف بند، دیواره سازی با استفاده از سنگ لاشه و ملات ماسه سیمان به طول مجموع ۴۳ متر در  جناحین رودخانه و همچنین سنگ چین به ابعاد ۲۴ در ۵ متر در پایاب کف بند جهت جلوگیری از آبشستگی طراحی شده ، اشاره کرد.

عملیات-حفر-پی-گوشواره-ساحل-راست-رودخانه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان:  احیاء و بازسازی سردهنه نهر محمد قلی پند شاندرمن

 

بیشتر بخوانید:
حد و مرز جرم تبلیغ علیه نظام تا کجاست؟

ادامه-لاشه-چینی-گوشواره-ساحل-چپ-رودخانه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان:  احیاء و بازسازی سردهنه نهر محمد قلی پند شاندرمن عملیات-حفر-پی-گوشواره-ساحل-راست-رودخانه-1 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان:  احیاء و بازسازی سردهنه نهر محمد قلی پند شاندرمن