مدیرکل ورزش گیلان: در شرایط کرونایی ورزش را جدی بگیرید
مدیرکل ورزش گیلان: در شرایط کرونایی ورزش را جدی بگیرید
خزر: مدیرکل اداره وزش و جوانان گیلان با بیان این که نقش ورزش همگانی در مقطع کنونی در شادابی و نشاط مردم بسیار تاثیرگذار است به خانواده ها توصیه کرد در شرایط کرونایی ورزش را جدی بگیرند.

به گزارش خزرآنلاین، مریم بخشی در این دوران با وجود ویروس کرونا و همه گیری آن در سراسر جهان ،حوزه ورزش هم دچار چالش های بسیاری شد و  اکثر فعالیت های ورزشی نیز تعطیل و حتی مسابقات المپیک توکیو نیز سال گذشته برگزار نشد.

مریم بخشی افزود: با این وجود و با توجه به تعطیلی مراکز ورزشی و اماکن ورزشی ، هیات ورزشهای همگانی با ارائه طرح های مختلف ورزشی، چالش ها در توسعه ورزش و تشویق مردم به فعالیت جسمانی نقش بسزایی ارائه کرد.

وی با اشاره به لیگ تندرستی ، طرح ورزش درخانه ، طرح آماده باش و دیگر برنامه های ورزشهای همگانی در مدت بحران کرونا بیان کرد : این بحران برای ورزشهای همگانی فرصتی شد تا با دعوت مردم به ورزش و استفاده از فضای مجازی، بتوانند در ارتقای سلامت جامعه گام موثری بردارند.

وی تصریح کرد: امیدواریم این بیماری که دوباره شیوع یافته، به زودی ریشه کن شود و همچنین با برداشتن موانع موجود و استفاده بیشتر از ظرفیت هیات ورزش های همگانی در استان و شهرستانها ، امسال به مراتب برای ورزشهای همگانی و به خصوص گسترش نشاط و سلامتی در جامعه، سال پربارتری نسبت به سال قبل باشد.

 بخشی اضافه کرد: البته با توجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، ورزش با محدودیت هایی مواجه شده اما تمام تلاش ما این است که طبق مسئولیت مان ورزش را به خانه های مردم ببریم .

وی افزود: همچنین به دلیل تعطیلات برای کاهش بیماری کرونا و اوقات فراغت مناسبی که ایجاد شده ، از مردم انتظار داریم که بیشتر به امر ورزش بپردازند و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان های باز و همچنین از طریق فضای مجازی ورزش را دنبال کنند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: به هرحال تمام سعی و هدف ما این است که در شرایط موجود، ورزش یکی از ملزومات خانواده ها در گیلان باشد و همچنین انتظار داریم که مردم نیز برای سلامتی خود و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری، بیشتر به امر ورزش بپردازند تا کمتر بیمار شوند.

در استان گیلان با حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار جمعیت ، بیش از ۱۲۰ هزار ورزشکار به صورت سازمان یافته در دو بخش بانوان و آقایان ، در رده های سنی مختلف و در رشته های ورزشی گوناگون رسما به  ورزش می پردازند.