مسعود علیپور؛ از تامینی و ثابت قدم تا دبیری جبهه همنا!
مسعود علیپور؛ از تامینی و ثابت قدم تا دبیری جبهه همنا!
خزر: هر چه که هست، باید به یاد داشته باشیم که به لطف تدابیر دولت روحانی و بنا به بسیاری از نظرسنجی ها، اصولگرایان پیروز انتخابات بعدی ریاست جمهوری بوده و پیشنهاد تصدی بر مناصب دولتی هم احتمالا به چهره های اصولگرا ارائه شود. اصولگرایانی مثل همین مسعود علیپور.

به گزارش خزرآنلاین، امروز خبری در برخی رسانه های محلی منتشر شد که حکایت از انتصاب مسعود علیپور (ابراهیم محمد علی پور) به عنوان دبیر همنا (شورای مرکزی جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی) گیلان داشت. این مطلب بهانه ای شد تا ضمن واکاوی موجودیت جبهه همنا، به معرفی دبیر جدید این تشکل سیاسی بپردازیم.

مسعود علیپور کیست؟ 

جستجوی نام وی در فضای مجازی، به نتایج جالبی منتشر می شود. سایت خبری صبح مشرق در مطلبی با اشاره به همراهی وی با ثابت قدم (شهردار اسبق رشت) در ورود به صحن علنی شورا، از او به عنوان مشاور حسن تامینی (نماینده اسبق رشت در مجلس شورای اسلامی) نام می برد که ممکن است به زودی به عنوان مشاور ثابت قدم هم منصوب شود.

اگرچه این گمانه زنی حداقل در ابعاد رسانه ای به واقعیت تبدیل نشده و خبری در خصوص انتصاب علیپور به عنوان مشاور ثابت قدم در رسانه ها منتشر نگردید اما همین موضوع می تواند نشانه ای از ارتباط حسنه مسعود علیپور و محمدعلی ثابت قدم قلمداد شود. 

 

با این حال، با عدم احراز صلاحیت حسن تامینی برای حضور در انتخابات مجلس و برکناری ثابت قدم از شهرداری رشت و پس از آن عدم تایید صلاحیت وی برای تصدی بر شهرداری گرگان، علیپور نه تنها از سپهر سیاسی استان حذف نشد بلکه طی ماه های اخیر توانست به عنوان رئیس هیات انجمن های ورزش های رزمی استان گیلان هم انتخاب شود. 

جبهه همنا چیست؟ 

جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی (همنا) به تازگی و برای نقش آفرینی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام موجودیت کرده است. دبیرکل آن مرتضی طلایی، عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران می باشد که نامش بارها در پرونده موسوم به املاک نجومی مطرح گردیده است. این جبهه اعلام کرده که در انتخابات‌های ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا از لیست واحد اصولگرایان حمایت خواهد کرد. 

با توجه به حمایت جبهه همنا از لیست واحد اصولگرایان، باید خط مشی این تشکل سیاسی را اصولگرایی به حساب آورده و طبیعتاً می بایست مسعود علیپور، دبیر این جبهه را در گیلان را هم چهره ای اصولگرا محسوب نمود. 

 

بیشتر بخوانید:
خفاش شب گیلان اعدام شد

جبهه همنا، مسعود علیپور و اصولگرایی 

آن طور که در خبرها آمده بود جلسه شورای مرکزی جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی (همنا) گیلان که منجر به انتخاب مسعود علیپور به عنوان دبیر این جبهه در گیلان شده، با حضور حجت‌الاسلام محمد تقی مهرورز، معاونت امور استان‌های جبهه همنا و متشکل از جمعی از نیروهای انقلابی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی برگزار شده و در این جلسه هم پس از تبادل نظر با اکثریت آرا، مسعود علیپور به عنوان «دبیر همنا گیلان» انتخاب گردیده است. 

با توجه به اینکه جوانان انقلابی بدون توجه به سبقه سیاسی افراد به به کسی رای نخواهند داد، لذا رای عده ای جوان انقلابی به علیپور برای دبیری جبهه همنا در گیلان را می توان نشانه ای از سابقه اصولگرایی علیپور دانست. سابقه ای که حداقل روابط نزدیک علیپور با چهره هایی همچون تامینی و ثابت قدم، نمی تواند شاهدی بر آن باشد!

البته ممکن است علیپور در بزنگاه های سیاسی حساس، کنش های اصولگرایانه برجسته ای را از خود نشان داده باشد که اینگونه مورد اعتماد جوانان انقلابی قرار گرفته تا دبیر جبهه ای اصولگرا هر چند نوپا در گیلان لقب بگیرد. کنش هایی که نگارنده فعلا تاریخچه ای از آن در دست ندارد هرچند آمادگی انتشار آن ها وجود دارد. 

هر چه که هست، باید به یاد داشته باشیم که به لطف تدابیر دولت روحانی و بنا به بسیاری از نظرسنجی ها، اصولگرایان پیروز انتخابات بعدی ریاست جمهوری بوده و پیشنهاد تصدی بر مناصب دولتی هم احتمالا به چهره های اصولگرا ارائه شود. اصولگرایانی مثل همین مسعود علیپور.