مشارکت بیش از ۲۰۰۰ پایگاه مقاومت بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی
مشارکت بیش از ۲۰۰۰ پایگاه مقاومت بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی
خزر: فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به مشارکت بیش از دو هزار پایگاه مقاومت بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی، اظهار کرد: بیماریابی و حمایت از اقشار آسیب از اهداف این طرح است.

به گزارش خزرآنلاین، سردار محمد عبدالله پور صبح دوشنبه در نشست مدیریت و مبارزه با بیماری ویروس کرونا با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری، اظهار کرد: در اجرای طرح شهید سلیمانی دو هزار و ۷۶ پایگاه بسیج در استان گیلان مشارکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در قالب این طرح به یک نفر از اعضای خانواده در زمینه کرونا آموزش‌های لازم ارائه خواهد شد، افزود: شماره ۴۰۳۰ و مراقبین نیز در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد تا در صورت مشاهده موارد مشکوک اطلاع رسانی کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه یکی از مواردی که در قالب طرح شهید سلیمانی به آن توجه خواهد شد مراقبت از بیماران و حمایت از آسیب دیدگان است، گفت: سپاه علاوه بر تأمین غذا بیماران نیازمند در این طرح، توجه نسبتاً مطلوبی به آسیب‌پذیران بیمار در این طرح دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه علاوه بر بیماریابی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، تأمین ملزومات بهداشتی و حفاظت فردی خانوارها را نیز مورد توجه قرار می‌گیرد، اضافه کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۲۵ تب‌سنج نیز به جهت اعتمادسازی توسط گروه‌های عملیاتی خریداری شده و در اختیارشان قرار گرفته است.

سردار عبدالله پور با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با وحدت، همدلی و به دور از حاشیه‌نگاری موفق خواهد بود، گفت: بیش از آنچه در توان کادر سلامت است مردم و بسیجیان در میدان و پای کار هستند و قطعاً تمام خانوارهای گیلانی غربالگری خواهند شد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به تعطیلی تمام بخش‌ها و حوزه‌های خدمات‌رسانی سپاه، گفت: سپاه هیچ کاری مهم‌تر از کنترل شیوع کرونا ندارد و در این زمینه هیچ کمبود نیروی نداریم و با قدرت این طرح را اجرا خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:
واکاوی علت برکناری مهرداد پازوکی توسط امیرمحمدپوری؛ رطب خورده منع رطب چون کند؟!