مشکل آب شرب روستاهای رشت با افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه حل می‌شود/شاخص بهره‌مندی ۷۷ درصدی آب روستایی در گیلان
مشکل آب شرب روستاهای رشت با افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه حل می‌شود/شاخص بهره‌مندی ۷۷ درصدی آب روستایی در گیلان
خزر:تاکنون ۴۰ میلیارد تومان در بخش آب روستایی سرمایه‌گذارشی شده است ولی بااین‌حال هنوز در تأمین آب شرب و بهداشتی رشت با مشکلاتی مواجه هستیم.

به گزارش خزرآنلاین، محسن حسینی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به کثرت پروژه‌های افتتاح‌شده در هفته دولت اظهار کرد: در هفته دولت سال جاری ۳۱ طرح عمرانی در حوزه آب و فاضلاب به بهره‌برداری می‌رسد که در نوبه خودش بسیار خوب و تأثیرگذار است‌.

وی با تأکید ثمربخش بودن افتتاح تصفیه‌خانه آب گیلان در مردادماه امسال گفت: افتتاح تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان منجر به ارتقا کیفیت و همچنین افزایش فشار آب در استان گیلان می‌شود که خوشبختانه در مردادماه به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اذعان به اینکه آب و فاضلاب تأکید بسیار ویژه‌ای بر استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی بخش خصوصی دارد، بیان کرد: مبلغ مجموعه طرح‌های در حال افتتاح آب و فاضلاب در هفته دولت به ۱۹۵ میلیارد تومان می‌رسد که از این مبلغ ۱۶۸ میلیارد تومان از ظرفیت بخش خصوصی بوده و مابقی از اعتبارات و منابع استانی و ملی بوده است.

حسینی خدمات به روستاییان را یکی از اولویت‌های آب و فاضلاب استان گیلان دانست و افزود: در هفته دولت به سال امسال طرح‌های تقویت پمپاژ و آب‌رسانی و بازسازی چاه‌ها در ۹۰ روستای گیلان ازجمله آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و تالش به بهره‌برداری می‌رسد لذا این امر سبب شد تا شاخص آب‌رسانی در گیلان با یک درصد افزایش مواجه شده و‌ به ۷۷ درصد برسد.

وی از رفع مشکل آب شرب روستاهای رشت با افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه آب گیلان خبر داد و گفت: تاکنون ۴۰ میلیارد تومان در بخش آب روستایی سرمایه‌گذاری شده است ولی بااین‌حال هنوز در تأمین آب شرب و بهداشتی رشت با مشکلاتی مواجه هستیم.