مشکل کمبود مصرف آب در ۳۱۳ روستای گیلان | هیچ گونه جیره بندی آب در استان وجود ندارد
مشکل کمبود مصرف آب در ۳۱۳ روستای گیلان | هیچ گونه جیره بندی آب در استان وجود ندارد
خزر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با ابراز نگرانی از کاهش آب روستایی در ۳۱۳ روستای استان گفت: علیرغم افزایش مصرف آب با وجود گرمای شدید هوا ولی تا این لحظه هیچ‌گونه برنامه از پیش تعیین‌شده قطعی و یا جیره‌بندی آب در گیلان برنامه‌ریزی نشده است.

به گزارش خزرآنلاین، محسن حسینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گرمای هوا در چند روز اخیر بی‌سابقه بوده است، اظهار کرد: در چند روز اخیر مردم گیلان گرمای بسیار زیاد و رطوبت شدیدی را تجربه کرده و ممکن است منجر به افزایش مصرف آب در استان شود.

وی منابع تامین آب در گیلان را منابع محلی دانست و افزود: در گیلان به دلیل شرایط زیست محیطی و ساختاری هر شهر و روستا منابع محلی و بسیار مهمی به‌منظور تامین آب را دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با‌ اشاره به وجود تصفیه‌خانه و چاه‌های متعدد در استان گفت: کاهش بارندگی و آب‌های زیر زمینی منجر می‌شود تا میزان‌های موجود در چاه‌های متعدد بعضا با کاهش مواجه شود ولی راه‌کارهایی برای جبران این کمبود اغلب اندیشیده می‌شود.

حسینی با ابراز نگرانی از کاهش آب روستایی در ۳۱۳ روستای گیلان بیان کرد: بسیاری از روستاهای گیلان تک منبعی بوده و این امر مشکلاتی را از جمله قطعی آب به دنبال دارد زیرا ممکن است در برخی از این منابع ایراداتی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه جیره‌بندی آب در گیلان تاکنون اعمال نشده است، تصریح کرد: علیرغم افزایش مصرف آب با وجود گرمای شدید هوا ولی تا این لحظه هیچ‌گونه برنامه از پیش تعیین‌شده قطعی و یا جیره‌بندی آب در گیلان برنامه‌ریزی نشده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان درخواست از مردم در خصوص صفحه جویی در مصرف آب گفت: اگر مردم تنها چند درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند در طول فصل تابستان جیره‌بندی آب وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:
ترخیص کالا‌های پزشکی از انزلی شایعه است | باید تشریفات قانونی ترخیص انجام شود