معاون آبفای گیلان خبر داد؛ از نصب ۷ دستگاه فلومتر اولتراسونیک و دستگاه انتقال دیتا تا افزایش ظرفیت تولید آب شرب آستانه
معاون آبفای گیلان خبر داد؛ از نصب ۷ دستگاه فلومتر اولتراسونیک و دستگاه انتقال دیتا تا افزایش ظرفیت تولید آب شرب آستانه
خزر: پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان، ۱۱۵ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب شرب تاسیسات آبرسانی شهرستان آستانه اشرفیه افزوده شد.

به گزارش خزرآنلاین، معاون بهره برداری و توسعه آب این شرکت گفت: به منظور جبران کمبود آب شرب تعدادی از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه، با وارد مدار شدن فاز اول از مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان، ۶۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب این شهرستان اضافه شد.

مازیار غلامپور معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای گیلان افزود: با طراحی و ساخت ایستگاه پمپاژ بین راهی روستای صفرابسته، ظرفیت تولید آب تاسیسات این روستا ۲۵ لیتر بر ثانیه افزایش یافت و فشار آب آشامیدنی ۲۱ روستای تحت پوشش آن تقویت شد.

وی گفت: به منظور جلوگیری از هدر رفت آب و تامین فشار مناسب آب شرب ۲۰۰ روستای شرق گیلان، شناسایی و ترمیم خطوط انتقال مجتمع آبرسانی شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه انجام شد که این امر ۳۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب این مجتمع نیز اضافه کرد و در مجموع ۱۱۵ لیتر بر ثانیه ظرفیت تولید آب شرب آستانه اشرفیه افزایش یافت.

غلامپور افزود: به منظور کنترل، مدیریت و توزیع مناسب آب شرب، ۷ دستگاه فلومتر اولتراسونیک به همراه دستگاه انتقال دیتا در آبان ماه سال جاری در تاسیسات آبرسانی گیلان نصب و راه اندازی شد.

معاون بهره برداری و توسعه آب این شرکت گفت: این دستگاه‌ها در شهرستان‌های رشت، صومعه سرا، لاهیجان و لنگرود راه اندازی شدند.

مازیار غلامپور معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای گیلان افزود: با نصب این دستگاه‌ها امکان پایش آنلاین خطوط انتقال و منابع تولید مورد نظر در این شهرستان‌ها امکان‌پذیر شد و دبی لحظه ای، متوسط و تجمعی این خطوط در مرکز تله متری استان قابل رهگیری است.

وی گفت: نصب این فلومترها در بهبود مدیریت منابع آبی، توزیع مناسب آب، کنترل آب بدون درآمد و هدر رفت آب نقش بسزایی دارد.

بیشتر بخوانید:
تعقیب کیفری مدیران وقت شهرداری رشت | استفاده مجدد از نرده های جمع آوری شده خیابان امام