منتخبان مردم، منافع شهروندان را قربانی نکنند/جناب آقای علوی؛ تکرار راه رفته، خطاست
منتخبان مردم، منافع شهروندان را قربانی نکنند/جناب آقای علوی؛ تکرار راه رفته، خطاست
خزر: امروز در شرایطی سومین روز از فصل پاییز را پشت سر گذاشته ایم که هم تجربه یادشده، پیش روی ماست و هم شهروندان بحق انتظار دارند رسیدگی به اوضاع شهر بویژه در فصل جاری و زمستان پیش رو ، در سایه بازی های تکراری، نادیده گرفته نشود.

به گزارش خزرآنلاین، با استیضاح و برکناری ناصر حاج محمدی، شهرداری رشت بار دیگر با سرپرست اداره می‌شود ولی این بار؛ با فاصله اندکی از استیضاح، گزینه هایی بعنوان شهردار کلانشهر رشت به طور جدی مطرح هستند.

و در قصه ای تکراری؛ یکی از اعضای کنونی شورای شهر رشت هم برای تکیه بر صندلی شهرداری دورخیز کرده  است. 

پیش از حاج محمدی نیز این راه پیموده شده بود؛ اذهان شهروندان رشت آن را از یاد نبرده اند و آنچه حاصل شد؛ از دست رفتن زمان برای رتق و فتق امور بود چراکه صلاحیت هیچیک از دو عضو شورا برای تصدی شهرداری رشت احراز نشد.

امروز در شرایطی سومین روز از فصل پاییز را پشت سر گذاشته ایم که هم تجربه یادشده، پیش روی ماست و هم شهروندان بحق انتظار دارند رسیدگی به اوضاع شهر بویژه در فصل جاری و زمستان پیش رو ، در سایه بازی های تکراری، نادیده گرفته نشود.

فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت نیز روز گذشته با بیان اینکه در شرایطی که شهر رشت با مشکلات عدیده ای روبروست نباید اجازه داد در فرایند مدیریت شهری وقفه ای ایجاد شود، از اعضای شورای شهر خواست هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف مدیریت کلانشهر رشت اقدام کنند.

انتخاب شهردار رشت در حالی در دستور کار شورای اسلامی قرار گرفته که بر اساس برخی شواهد متقن، با عدم حضور اکثریت اعضا، جلسه یادشده تشکیل نشد.

بیشتر از سایرین؛ روی سخن با سید امیرحسین علوی عضو محترم شورای اسلامی کلانشهر رشت است که گفته می‌شود ازیک‌سو بعنوان نامزد تصدی شهرداری رشت قدعلم کرده و به موازات این مهم؛ ازآنجایی‌که نتوانسته نظر اکثریت اعضای شورا را جلب کند؛ به انحاء مختلف از تشکیل جلسات با دستور کار انتخاب شهردار جلوگیری بعمل می آورد.

مسئله شایستگی نامزدهای کنونی تکیه بر صندلی شهرداری کلانشهر رشت، در گزارشی دیگر مورد بررسی و مداقه قرار می‌گیرد ولی آنچه بیشتر مطمح نظر است؛ راه رفته ایی‌ست که نتیجه آن مشخص است.

در مقطع کنونی؛ این انتظار وجود دارد که منتخبان مردم در اندیشه بهبود وضعیت شهر و رسیدگی به مشکلاتی باشند که رشت با آنها دست و پنجه نرم می‌کند نه آنکه منافع خود را بر منافع شهروندان ترجیح دهند.