به بهانه انتصاب مهدی نورسته بر معاونت توسعه مدیریت منطقه آزاد انزلی؛ این یک انتصاب ساده نبود!
به بهانه انتصاب مهدی نورسته بر معاونت توسعه مدیریت منطقه آزاد انزلی؛ این یک انتصاب ساده نبود!
خزر: با میدان دادن به جوانان مومن و انقلابی، اتفاق خجسته ای است که باید در منطقه آزاد انزلی، ادامه دار شود. البته انتظاری غیر از این هم از دولت انقلابی نمی رود. به امید آن که این اتفاق شایسته، الگویی برای تغییر به نفع جوانان انقلابی در سایر ادارات دولتی استان باشد.

به گزارش خزرآنلاین، انتصاب مهدی نورسته بر راس یکی از مهمترین معاونت های منطقه آزاد انزلی را نباید یک انتصاب ساده دانست. وی امورات معاونتی را در اختیار گرفت که تا پیش از این در اختیار نقوی بود. همان فردی که پس از برکناری روزبهان، برای مدتی به نفر اول منطقه آزاد انزلی تبدیل شده بود.

این انتصاب بیش از آنکه یک انتصاب ساده باشد، پاسخی بود به درخواست های بحق حامیان آیت الله رییسی در گیلان. نقطه عطفی در سپردن امور به جوانان مومن و انقلابی و آغازی بر یک پوست اندازی اساسی. این یک انتخاب ساده نبود دقیقا همانطور که حضور سعید محمد در کرسی دبیری شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی یک انتخاب ساده نبود.

خوش خیالی است اگر فکر کنیم باقیمانده بدنه اصلاح طلبان در منطقه آزاد انزلی، دست روی دست گذاشتند تا مسئول اسبق بسیج دانشگاه گیلان، معاون توسعه مدیریت شود، به خصوص که مدعیان برای جایگزینی نقوی در منطقه آزاد انزلی، پرشمار بوده اند. ساده انگاری است اگر فکر کنیم حلقه بسته و انحصارطلب اصلاح طلبی در مقابل این انتصاب موضع گیری نکرده و فشار وارد نکرده است. همان حلقه ای که مدت ها بود فرصت عرض اندام را از جوانان انقلابی گرفته و آن ها را تنها به گناه نابخشودنی اصولگرایی به حاشیه رانده بود. اگرچه مهمترین ضربه به بدنه این انحصارگرایی همان روزی وارد شد که گزینه شان برای تصدی بر مدیرعاملی منطقه آزاد موفق به نشستن بر کرسی مراد نشد، اما دولت، هنوز هم دولتِ آن ها بود!

 از این دست جوان ها نه تنها در منطقه آزاد بلکه در تمام بدنه دولت کم نیستند. فقط کافی است شناسایی شان کرد، به آن ها اعتماد کرد و زمام امور را به دست شان سپرد تا کارها با آن ها آسان شود. ترکیب این جوانان در کنار مدیران باتجربه و کارآزموده همان ترکیبی است که مقام معظم رهبری در بیاناتشان به آن اشاره کرده و می فرمایند: بایستی کارآزمودگان و دنیادیدگان و مجرّبین هم در کنار جوانها قرار داشته باشند. این، آن حرفی است که من بارها گفته‌ام. ما که گفتیم «دولت جوان انقلابی»، بعضی تصوّر کردند یک دولتی که مثلاً فرض کنید عمرشان یکدست باید بین ۳۰ و ۳۵ و مانند اینها باشد! قضیّه این نیست؛ حضور جوانها چیز لازمی است و حتماً بدون حضور جوانها کاری صورت نمیگیرد امّا معنایش این نیست که مجرّبین و کارآزمودگان و دنیادیدگان در کنار جوانها نباشند.

 ادامه این ترکیب و روند، با میدان دادن به جوانان مومن و انقلابی، اتفاق خجسته ای است که باید در منطقه آزاد انزلی، ادامه دار شود. البته انتظاری غیر از این هم از دولت انقلابی نمی رود. به امید آن که این اتفاق شایسته، الگویی برای تغییر به نفع جوانان انقلابی در سایر ادارات دولتی استان باشد.

پی نوشت: تصویر بالا، مهدی نورسته را در کنار شهید بزرگوار و مجاهد فرهنگی، شهید اسماعیل سیرت نیا و تصویر پایین هم وی را در آغوش پدر بزرگوارشان شهید نورسته نشان می دهد.

به بهانه انتصاب مهدی نورسته بر معاونت توسعه مدیریت منطقه آزاد انزلی؛ این یک انتصاب ساده نبود!

مهدی نورسته