باید در انتخاب وزیر صمت دقت می‌کردیم | رزم حسینی در اداره وزارت صمت ناتوان است
باید در انتخاب وزیر صمت دقت می‌کردیم | رزم حسینی در اداره وزارت صمت ناتوان است
خزر: نماینده رودبار در مجلس گفت: وزیر صمت در انجام وظایف ناتوان است و نمی‌تواند اداره صنعت کشور را برعهده بگیرد.

به گزارش خزرآنلاین، مهرداد گودرزوندچگینی نماینده رودبار در مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت) قوه مقننه و  در تذکری گفت: برطبق ماده ۲۰ تذکر دارم، آقای رئیس، آقای کریمی قدوسی گفتند که هنوز وزیر انتخاب نشده ایشان سوال کردند، مگر غیر از این است که ایشان برای انتخاب این وزیر بسیار وقت گذاشت.

وی ادامه داد: ما از اول هم اعتقاد داشتیم که این وزیر در انجام وظایف ناتوان است و نمی‌تواند اداره صنعت کشور را برعهده بگیرد. برخی بسیار تلاش کردند که این اتفاق بیفتد، در حال حاضر بیش از یک ساعت وقت مردم گرفته شده است.

مهرداد گودرزوندچگینی اضافه کرد: آیا به صرف دادن دو کارت مشکل مملکت ما حل می‌شود؟ آیا نباید در انتخاب وزیر دقت می‌کردیم؟ آیا مجلس نقشی در انتخاب وزیر نداشت؟ چرا بایست کاری را انجام دهیم که امروز سوال کنیم و مسائلی که خودمان دلمان می‌خواهد امروز مطرح کنیم. اگر در زمان خودش می‌توانستیم وزیر را انتخاب می‌کردیم که بخشی از مشکلات را حل می‌کرد، امروز سوال طرح کنیم. نمایندگانی که تلاش کردند و مجلس را برای انتخاب این وزیر متقاعد کردند باید پاسخگو باشند.

 محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این نماینده گفت: آقای گودرزوند؛ اولا آیین‌نامه روالی دارد و سوالات بر اساس نوبت مطرح می‌شود و در کمیسیون موضوع سوال به شکل ملی یا منطقه‌ای تقسیم‌بندی می‌شود، این سوال ملی بوده و در نوبت بوده است و بر اساس روال آیین‌نامه این سوال مطرح شده است.

وی ادامه داد: این سوال در مورد شخص وزیر نیست، سوال کریمی درباره عملکرد وزارتخانه است و وزارتخانه باید پاسخگو باشد. این سوال می‌تواند طبق آیین‌نامه در دستور قرار گیرد و تذکر جنابعالی می‌تواند وارد نباشد.