موج بعدی کرونا به رفتارهای اجتماعی مردم بستگی دارد
موج بعدی کرونا به رفتارهای اجتماعی مردم بستگی دارد
خزر: سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه موج بعدی کرونا بستگی به رفتارهای فردی و اجتماعی مردم دارد، گفت: فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و استفاده از ماسک و وسائل حفاظت فردی در اماکن و معابر عمومی نیز رعایت شود.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر فردین مهرابیان با اشاره به خطر ورود گیلان به موج ششم بیماری کرونا، اظهار کرد: موج بعدی کرونا بستگی به رفتارهای فردی و اجتماعی مردم دارد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون شرط لازم برای مقابله با کروناست؛ نه شرط کافی، افزود: واکسیناسیون با سرعت و دقت در حال انجام است و اگر مردم رعایت موازین بهداشتی را مد نظر قرار دهند، نگرانی ما از موج بعدی کمتر است، اما اگر پروتکل ها مورد توجه قرار نگیرد، نگرانی ها برای بروز موج ششم بیشتر می شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مردم خواست از عادی انگاری بیماری و حضور در دورهمی ها پرهیز کنند و گفت: فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و استفاده از ماسک و وسائل حفاظت فردی در اماکن و معابر عمومی نیز رعایت شود.

مهرابیان، از بستری شدن ۷۵ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۸۳ بیمار کرونایی بستری داریم که ۷۵ نفر شرایط جسمی مناسبی ندارند و بدحال هستند.

وی با بیان اینکه ۸۳.۴ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان دوز اول و ۳۷.۵ درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند، یادآور شد: همچنین ۸۲ درصد دانش آموزان گیلانی نوبن اوا واکسن را تزریق کردند.