نشریه هتاک به عاشورای حسینی در گیلان توقیف شد
نشریه هتاک به عاشورای حسینی در گیلان توقیف شد
خزر: دادستان شهرستان رودبار گفت: هفته‌نامه محلی که در مقاله‌ای به قیام عاشورا اهانت کرده بود توقیف شد و مدیرمسئول و نویسنده تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

به گزارش خزرآنلاین، دادستان شهرستان رودبار گفت: هفته‌نامه محلی که در مقاله‌ای به قیام عاشورا اهانت کرده بود توقیف شد و مدیرمسئول و نویسنده تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

هادی بشری ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله(ع) اظهار داشت: امام حسین(ع) نماد آزادگی و ایستادگی در مقابل ستمگران و گردنکشان است و مردم مومن گیلان نیز از دیرباز تاکنون به ایشان عشق و ارادت ویژه‌ای دارند.

دادستان شهرستان رودبار با بیان اینکه “درپی چاپ مقاله‌ای توهین‌آمیز درباره قیام عاشورا در یکی از هفته‌نامه‌های محلی گیلان حکم توقیف این نشریه صادر شد” گفت: حکم قضایی توقیف این هفته‌نامه صادر شد.

وی با اشاره به ماده ۱۱۴ قانون آیین دادرسی کیفری تصریح کرد: این هفته‌نامه به‌دلیل توهین به مقدسات و تشویش اذهان عمومی توقیف شده است.

بشری حکم صادر شده برای مدیرمسئول و نویسنده این مقاله توهین‌آمیز را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: مدیرمسئول و نویسنده این مقاله توهین‌آمیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند و برای آنها پرونده کیفری تشکیل شد.

به گزارش خزرآنلاین؛ این هفته‌نامه محلی در مقاله‌ای توهین‌آمیز اقدام به چاپ مطلبی با عنوان «از قیام تا قیمه؛ هیهات من‌الذله» کرده بود و به‌دلیل جریحه‌دار شدن احساسات مردم توقیف شد.

بیشتر بخوانید:
پرونده واگذاری CNG شهرداری سیاهکل به دادگاه ارسال خواهد شد!