نشست هم اندیشی برخی نمایندگان ادوار با استاندار | وعده راه‌اندازی میز توسعه گیلان +گزارش تصویری
نشست هم اندیشی برخی نمایندگان ادوار با استاندار | وعده راه‌اندازی میز توسعه گیلان +گزارش تصویری
خزر: استاندار گیلان با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از تجربیات نمایندگان ادوار استان، بر لزوم راه‌اندازی میز توسعه گیلان تأکید کرد وگفت: از هر پیشنهادی برای رشد استان ، استقبال می‌کنیم.

به گزارش خزرآنلاین، اسدالله عباسی در اولین نشست هم اندیشی نمایندگان مردم گیلان در ادوار و فعلی مجلس شورای اسلامی که به پیشنهاد نمایندگان ادوار و فعلی برگزار شد، با گرامیداشت سالروز شهادت شهید سید حسن مدرس و روز مجلس و نیز شهادت سردار جنگل؛ با بیان اینکه مباحث اجرایی و تشخیصی هر دو مورد نیاز است، اظهار داشت: از هر پیشنهادی برای توسعه و رشد استان، استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نیازمند راه اندازی میز توسعه گیلان هستیم، افزود: پیش از این دبیرخانه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که می‌توانیم این دبیر خانه را در استان نیز راه اندازی کنیم.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات باید همه در کنار هم باشیم، گفت: دست نیاز به سوی همه دلسوزان این استان به ویژه نمایندگان دراز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نمایندگان ادوار و فعلی گیلان از نخبگان استان هستند، تصریح کرد: از اینکه نمایندگان فعلی و ادوار در کنار هم، بحث و بررسی و تصمیم گیری می‌کنیم، موجب آرامش استان و رضایتمندی مردم می‌شود.

عباسی با اشاره به اینکه این هم اندیشی در راستای توسعه گیلان باید به فال نیک گرفته شود، ادامه داد: همه پیشنهادات، بررسی و برای توسعه و رشد استان ، استفاده می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه باید بر اساس تخصص نمایندگان ادوار، یک کارگروه تشکیل شود، تأکید کرد: بایستی از تجربیات ارزنده این نمایندگان برای حل مشکلات استان بهره گرفته شود.

عباسی با اشاره به تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از سوی رئیس جمهوری گفت: در بحث بودجه سال ۱۴۰۱ با توجه به این اختیارات می‌توانیم با کمک نمایندگان در تصمیم گیری ها به صورت جدی تر وارد شویم.

وی در ادامه به اهمیت هم‌اندیشی در حل مشکلات استان و مطالبات مردمی اشاره و اضافه کرد: در استانداری کمیته‌ها و کارگروه‌هایی وجود دارد که در حوزه‌های تخصصی فعالیت می‌کنند لذا از نمایندگان ادوار دعوت می‌شود که در حوزه تخصصی خود در این کمیته‌ها حضور یافته و تجارب خود را بیان کنند.

عباسی با بیان اینکه گیلان استانی با ظرفیت‌های فراوان است که مغفو ل مانده، گفت: این آمادگی وجود دارد که به میزبانی استانداری، جلسه هم‌اندیشی قبل از پایان سال جاری برگزار شود تا از نظرات نمایندگان ادوار بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به اینکه مردم گیلان مطالباتی دارند که می‌توان با هم‌اندیشی در مسیر تحقق آنها گام برداشت، افزود: برگزاری چنین جلساتی بسیار حائز اهمیت است و ابتکار این جلسه و دیدار نمایندگان ادوار با نمایندگان فعلی نتایج مفیدی خواهد داشت.

در این نشست شماری از نمایندگان ادوار و فعلی مجلس نیز نظرات خود را بیان داشتند.

نمایندگان ادوار

بیشتر بخوانید:
از کمبود سهمیه تا آردفروشی برخی واحدهای نانوایی در گیلان