نگاه عمیق و دقیق مکتب شیعه به مهدویت
نگاه عمیق و دقیق مکتب شیعه به مهدویت
خزر: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: مکتب غنی و بالغِ شیعه راجع به مهدویت با نگاه عمیق و دقیقی توجه دارد.

به گزارش خزرآنلاین، حجت‌الاسلام قاسم قاسمی  با تبیین فرهنگ مهدویت اظهار کرد: موضوع منجی یکی از اصول مسلم ادیان و مذاهب بوده که در کلیات اختلاف‌نظر ندارند و این خود نقطه قوت این اصل مترقی و جهان‌شمول است؛ البته مکتب غنی و بالغِ شیعه راجع به مهدویت با نگاه عمیق و دقیقی توجه دارد.

وی افزود: یکی از اهداف مهم آموزه‌های انبیا و اولیای الهی و ائمه معصومین(ع) فرهنگ‌سازی دینی و ساخت تمدن اسلامی بوده و در مهدویت زمینه انتظار ظهور منجی و تشکیل حکومت جهانی از اهمیت خاصی برخوردار است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی پیشگام در عرصه فعالیت‌های علمی و فرهنگی بوده و دارای ظرفیت عظیم استادان، کارمندان و دانشجویان جوان مستعد است. تلاش استادان، کارمندان و دانشجویان گامی هرچند ناچیز در راستای فرهنگ غالب و ناب مهدویت بوده و دانشگاهیان این دانشگاه درصدد آن هستند تا فرهنگ مهدویت که زمینه‌ساز حکومت جهانی الهی است را به نسل جوان دانشجو منتقل کنند.

قاسمی با تأکید بر اینکه اعتقاد به منجی امروز در دنیا می‌تواند تبدیل به گفتمانی مشترک و عامل وحدت بین ادیان شود، عنوان کرد: یکی دیگر از آثار پربرکت مهدویت احیای امید به آینده روشن، مبارزه با ظلم و ستم و آماده‌سازی جهان برای مصلح واقعی است.

۰/۵ (۰ نظر)